Jak powszechnie wiadomo, od kilku lat w Polsce wprowadzono tzw. niedziele handlowe – czyli prawo umożliwiające prowadzenie handlu tylko w wybrane niedziele w roku.

Wyjątkiem są jedynie działalności prywatne, w których to właściciel staje za ladą – wtedy taki sklep może być otwarty w każdą niedzielę – zależy to jedynie od woli właściciela. Jednak wszelkie dyskonty, sklepy wielkopowierzchniowe zatrudniające innych pracowników, galerie itp. nie mogą być otwarte, gdyż grozi to naprawdę dużymi karami finansowymi.

W ostatnich latach owych niedziel handlowych było coraz mniej – w 2020 roku zaś ich liczba wynosi tylko siedem. Czy 28 czerwca 2020 roku to jedna z nich?

Galeria handlowa. Źródło: eska.pl
Galeria handlowa. Źródło: eska.pl
Galeria handlowa. Źródło: eska.pl

Czy sklepy będą otwarte 28 czerwca 2020 roku?

Jak przypomina WP, od początku 2020 roku doczekaliśmy się już trzech niedziel handlowych. To oznacza, że przed nami jeszcze cztery. Czy 28 czerwca to jedna z nich?

Okazuje się, że w dzień, w który odbywać się będą wybory prezydenckie, czyli 28 czerwca, sklepy także będą otwarte. W najbliższą niedzielę będzie można zrobić zakupy.

Dotychczas, aż do 2017 roku, to decyzją właściciela placówki było, czy zostanie ona otwarta w niedzielę. Od 2018 roku wprowadzano ograniczenia – najpierw handlowe były dwie niedziele w miesiącu, w zeszłym roku już tylko jedna, natomiast w 2020 roku – jedynie siedem niedziel w roku to dni, w które zrobimy zakupy.

Niedziele handlowe/screen Pikist.com
Niedziele handlowe/screen Pikist.com

Kalendarz niedziel handlowych 2020

W które niedziele będzie można udać się na zakupy? Lista jest bardzo krótka – oto ona:

  • 26 stycznia 2020,
  • 5 kwietnia 2020,
  • 26 kwietnia 2020,
  • 28 czerwca 2020,
  • 30 sierpnia 2020,
  • 13 grudnia 2020,
  • 20 grudnia 2020.

Przypomnij sobie o… TAKIE ZNALEZISKO ZDARZA SIĘ RAZ NA DZIESIĄTKI LAT. MĘŻCZYZNA WYKONYWAŁ PRACE W OGRODZIE, NATRAFIŁ NA MUNDUR, POLICJA NIE MOGŁA UWIERZYĆ

Jak informował portal Życie: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN NIE ZWALNIA TEMPA. DWA TYGODNIE PO PORODZIE WRACA DO PRACY. WIADOMO JUŻ, KIEDY NOWY SEZON „PROJEKT LADY”

Portal Życie pisał również o… LISTOWNA INFORMACJA Z ZUS-U O EMERYTURZE PRZESZŁA "DO LAMUSA". OD TEGO ROKU BĘDZIEMY MUSIELI PYTAĆ SAMI O ŚWIADCZENIE