Już w niedziele Polacy powinni udać się do urn wyborczych. Powinni, bo jak się okazuje w wielu miejscach naszego kraju wybory może dość mocno pokrzyżować epidemia.

Co z wyborami?

Wybory prezydenckie miały odbyć się już w maju, jednak zostały przełożone na 28 czerwca z powodu epidemii koronawirusa panującej w naszym kraju. Jak się jednak okazuje wiele osób uważa, że obecny termin również nie jest najlepszym pomysłem bowiem epidemia wcale nie traci na sile. Inni natomiast nie wyobrażają sobie aby znów przekładać wybory.

Jak podaje Radio Zet poważne kłopoty mogą mieć mieszkańcy powiatu sejneńskiego w gminie Giby. Koronawirusa wykryto bowiem u wójta gminy - Roberta Bagińskiego.

Wójt obecnie poddany jest kwarantannie. Jak informuje portal Pikio.pl zamknięto także cały urząd, a kilku innych urzędników również zostało skierowanych do odbycia kwarantanny, w tym skarbnik oraz sekretarz gminy.

Co więcej, kwarantannę muszą odbyć także członkowie komisji wyborczych. Jak się okazuje w gminie Giby zarejestrowanych jest pięć obwodów wyborczych, a w każdym z nich miało zasiąść od siedmiu do dziewięciu członków, może się to jednak okazać niewykonalne.

Sprawy się komplikują

Obecnie bowiem, po odesłaniu kilku osób na kwarantannę, w komisjach mogą zasiąść maksymalnie trzy osoby, bo tylko tyle zostało do dyspozycji.

- Wybory muszą w gminie się odbyć. Po ich zakończeniu musi zostać sporządzony protokół, by uznać wybory prezydenckie za ważne w całym kraju - wyjaśniała Alicja Rynkiewicz - Dąbek, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Suwałkach.

Okazuje się zatem, że do jutra Krajowe Biuro Wyborcze z Suwałk oraz gmina Giby muszą znaleźć brakujących członków komisji. W innym wypadku wybory w tym regionie mogą być zagrożone.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE