Mało kto spodziewałby się takiego posunięcia ze strony polskich władz. Okazało się, że rząd, który stara się nadążyć za zmieniającymi się realiami i sprostać oczekiwaniom uczniów oraz trafić do nich przez proponowanie im aktywności, które lubią, w ramach zajęć, tym razem zaskoczył Polaków nową propozycją lektury. Wygląda na to, że bardzo realną.

Czy gra komputerowa zostanie lekturą?

Jak podaje o2, na dziś, czyli 18 czerwca, zaplanowano ważne spotkanie w sprawie rzeczonej gry. Mateusz Morawiecki zobaczy się z jednym z czołowych producentów gier komputerowych w Polsce.

Faktem jest, że wiele młodych osób z chęcią gra w gry komputerowe. W 2019 roku wartość spółek obracających się we wspomnianej branży wynosiła już ponad 30 miliardów złotych.

Źródło: press.pl
Źródło: press.pl

Największym graczem na polskiej giełdzie jest CD Projekt, przedsiębiorstwo odpowiedzialne za Wiedźmina 3. Ze względu na zamiłowanie uczniów do gier oraz potencjał tego typu nowoczesnych rozwiązań premier Mateusz Morawiecki zastanawia się nad wprowadzeniem gier do kanonu lektur.

Premier uda się na spotkanie z przedstawicielami 11 bit studios. Najciekawszą grą w oczach polskich władz jest „This War of Mine” – to właśnie tam gracze mogą zobaczyć, jak wyglądała wojna oczami mieszkańców oblężonego miasta.

Rozważa się wprowadzenie gry do kanonu, by uczniowie zobaczyli prawdziwe oblicze wojny i codzienności w tym czasie.

Mateusz Morawiecki. Źródło: fakt.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: fakt.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: fakt.pl

- Gry są oczywiście używane w edukacji - w nauce programowania, nauk ścisłych, w rozwijaniu zdolności poznawczych, plastycznych, muzycznych, ale nigdzie na świecie, zgodnie z naszym rozeznaniem, żadne państwo nie włączyło gry do oficjalnego zestawu lektur szkolnych, aby poprzez nie opowiadać młodzieży o ludziach – opowiadał przedstawiciel Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Polska byłaby pierwszym krajem, który wprowadziłby grę jako lekturę szkolną. Póki co rozważany jest program pilotażowy na rok szkolny 2020/2021 dla osób z rocznika 2002 oraz starszych, pełnoletnich.

Później gra miałaby być dostępna dla wszystkich uczniów za darmo i bez limitu, zaś rząd zamierza uzupełniać kanon lektur o gry komputerowe.

Przypomnij sobie o… PIOTR ŻYŁA ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI KIBICÓW ODNOŚNIE SWOJEJ DALSZEJ KARIERY SPORTOWEJ. CZY ZOBACZYMY GO JESZCZE NA SKOCZNI

Jak informował portal Życie: POMORZE: SANEPID PODAŁ NOWY BILANS ZACHOROWAŃ. KILKA ZARAŻONYCH I KILKA WYLECZONYCH

Portal Życie pisał również o… CO ZROBIĆ, GDY W NASZYM OGRODZIE POJAWIĄ SIĘ KROCIONOGI? PROSTE METODY NA POZBYCIE SIĘ ICH