Od początku marca rząd wprowadzał kolejne restrykcje, które miały chronić Polaków przed rozprzestrzenieniem się koronawirusa. Choć epidemia wciąż trwa, Ministerstwo Zdrowia powoli luzuje obostrzenia, by odmrozić gospodarkę i by życie rodaków wracało do normy.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało zaktualizowany raport

Niestety Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych informacji. Ofiar koronawirusa wciąż przybywa. Dzisiaj rano ministerstwo poinformowało nas o 263 nowych zakażonych.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube

Nowych zakażonych jest przerażająco dużo zwłaszcza w województwie śląskim. W tym regionie odnotowano aż 217 nowych zarażeń, z czego wszystkie wystąpiły w kopalni KWK Zofiówka. Jak wygląda sytuacja w innych województwach?

Mamy 263 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (217, wszyscy z KWK Zofiówka), podlaskiego (12), opolskiego (8), wielkopolskiego (8), małopolskiego (7), dolnośląskiego (4), lubelskiego (4), lubuskiego (2), zachodniopomorskiego (1).

- napisało Ministerstwo Zdrowia na Facebooku.

[embed]https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2942322555837162&id=135889759813803&__xts__

W przeciągu ostatnich 24 godzin odnotowano kolejne zgony

Niestety w przeciągu ostatnich 24 godzin odnotowano także zgony z powodu COVID-19. Zmarła 91-latka z Raciborza oraz 75-latek z Cieszyna. Obydwoje mieli choroby współistniejące.

Koronawirusem w Polsce zaraziło się aż 26 249 osób, z czego zmarło aż 1 155. Dlatego należy wciąż uważać i stosować się do zaleceń rządu.

Zdaniem przedstawicieli WHO wciąż powinniśmy utrzymywać dystans społeczny wynoszący 1-1,5 m. Należy również pomijać duże zgrupowania ludności oraz regularnie myć i odkażać dłonie oraz nie dotykać nimi twarzy, w szczególności okolic ust i nosa.

Szef WHO. Źródło: Youtube
Szef WHO. Źródło: Youtube
Szef WHO. Źródło: Youtube

Ponadto WHO apeluje także do władz wszystkich państw. Organizacja radzi, aby wciąż wykonywane były regularne testy. Wirus wciąż jest obecny na świecie i może powrócić do europejskich państw.

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Może zainteresuje Cię to: MARTYNA WOJCIECHOWSKA I PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI ROBIĄ REMONT. JAK URZĄDZAJĄ SWOJE CZTERY KĄTY? KUCHNIA WYGLĄDA NIESAMOWICIE

Portal "Życie" informował o: WIELKA IMPREZA MAGDY GESSLER. WRAZ Z CIĘŻARNĄ CÓRKĄ I JEJ CHŁOPAKIEM ODDAŁA SIĘ PYSZNEJ, RODZINNEJ ZABAWIE