Jak podaje portal „Lelum”, od momentu przyjęcia pacjentki do szpitala, aż do otrzymania wyników testu na koronawirusa minęło 18 godzin. Niestety kobieta zmarła. Wszystko zaczęło się w nocy 30 marca. Kobieta bardzo źle się czuła i poprosiła swojego syna, żeby wezwał pogotowie.

Koronawirus a zawał

Na wezwanie w domu pojawił się lekarz z pogotowia, ratownik oraz pielęgniarka. Wszyscy mieli na sobie kombinezony ochronne. Kobieta doznała zawału, w związku z czym każda minuta była na wagę złota. I choć czas działał na niekorzyść pacjentki, służby medyczne zleciły wykonanie testów na obecność koronawirusa.

Po uzyskaniu wyniku negatywnego, zrobiono kobiecie EKG, które potwierdziło zawał serca. Panią Krystynę przewieziono do szpitala. W trakcie rozmowy z reporterami programu „Interwencja” emitowanego na antenie Polsat News, syn kobiety, Mariusz Bartoszyński, powiedział, że lekarze zdecydowali o przeniesieniu kobiety na odział kardiologii inwazyjnej.

Polsat News

Poważny stan

Lekarz poinformował pana Mariusza, że stan jego mamy jest bardzo poważny. Stwierdzono u niej niewydolność serca, która doprowadziła już do pojawienie się obrzęku płuc. Mimo to, lekarze nie zdecydowali się na wykonanie operacji od razu, bo nadal lekarze podejrzewali zakażenie koronawirusem.

Choć syn kobiety wielokrotnie informował lekarzy, że kobieta nie wychodziła przez ostatnie tygodnie z domu, lekarze uznali za konieczne przeprowadzenie testu na koronawirusa.

„Przychodzą wyniki ujemne. O godzinie 17:30 mama jedzie na koronarografię, punkt 18:00 jest robiona koronarografia. Czyli można powiedzieć, że od przyjazdu karetki to jest równo osiemnaście godzin po tym, jak lekarz karetki stwierdza zawał serca” – powiedział pan Mariusz.

Polsat News

Kobieta zmarła, a jej syn jest przekonany, że czekanie na wyniki testu na koronawirusa odegrały tu znaczącą rolę. Mężczyzna zgłosił całą sprawę na prokuraturę.

Jak oceniacie całą sytuację?

To też może cię zainteresować: Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący koronawirusa. Sytuacja nadal nie jest najlepsza

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kraków: jedna z sieci uruchamia nadajniki 5G. Co trzeba wiedzieć w tej sprawie?

O tym się mówi: Ida Nowakowska straci pracę? Gwiazda w centrum wielkiego skandalu