Jak podaje portal „Interia”, sytuacja miała miejsce w piątek, 29 maja. Kobieta, pomimo stwierdzonego zakażanie wirusem SARS-CoV-2 i nałożonej izolacji domowej, jak gdyby nigdy nic postanowiła wybrać się na zakupy do jednego z warzywniaków.

Zakupy i policja

Jak informuje policja „Wracając, bez maseczki na twarzy, przed wejściem do budynku kobieta natknęła się na policyjny patrol, kontrolujący osoby będące na kwarantannie i w izolacji domowej”. Policjant dzwonił domofonem pod adresem, w którym miała przebywać osoba objęta kwarantanną, kiedy pojawiała się 52-latka.

„Nikt nie podnosił słuchawki, więc funkcjonariusz spytał 52-latki, czy jest może jej sąsiadką i czy nie wie, co się z nią dzieje" – poinformował asp. szt. Mariuszek Mrozek. Kobieta miała przyznać, że zna osobę o którą pytał funkcjonariusz. Powiedziała, że zapewne nie otwiera, bo się kąpie.

Taka odpowiedź zaskoczyła policjanta. „Policjanta zaintrygowała ta odpowiedź, więc poprosił 52-latkę o okazanie dokumentu tożsamości. Wtedy usłyszał 'no dobra, macie mnie” – relacjonuje Mrozek.

Pixabay

Zatrzymana

Kobietę zatrzymano. Funkcjonariusze policji nie mają wątpliwości, że zachowanie kobiety jest przejawem skrajnej nieodpowiedzialności, a także wyrazem lekceważenia obowiązujących w trakcie pandemii zasad. „52-latka z uwagi na potwierdzonego koronawirusa do czasu całkowitego wyzdrowienia objęta była izolacją domową” – wskazał Mrozek.

Kobiecie postawiono zarzut narażenia osoby na zakażenie chorobą zagrażającą jej zdrowiu i życiu. Sąd wydał decyzję o jej tymczasowym aresztowaniu do 28 czerwca. Kobiecie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Policjant, który miał kontakt z zakażoną kobietą, trafił od razu na kwarantannę.

Pixabay

Co sądzicie o takim zachowaniu?

To też może cię zainteresować: Minister edukacji Dariusz Piontkowski ogłosił ważną decyzję dotyczącą otwarcia szkół. Czy uczniowie wrócą na lekcje w tym roku szkolnym

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nadchodzą zmiany, które dotkną świadczeniobiorców programu 500 Plus. Nowe przepisy wejdą w życie już za miesiąc

O tym się mówi: Już od dziś ogromne zmiany w kwestii ślubów kościelnych. Co powinni wiedzieć narzeczeni