Przez sprawy związane z koronawirusem wszystkie inne rzeczy zeszły na dalszy plan. Każdy teraz ze skupieniem śledzi kolejne etapy odmrażania gospodarki i czujnie przestrzega nakazy i zakazy wprowadzane przez rząd.

Okazuje się, że wiele osób przeoczyło nowe prawo w transporcie i gastronomii, które będzie obowiązywać już od jutra.

Czeka nas duża zmiana w gastronomii i transporcie

Gastronomia była sektorem, który dość mocno odczuł skutki koronawirusa. Restauracje były przez wiele tygodni zamknięte i mogły świadczyć jedynie usługi na wynos.

Przez to wiele z nich zarobiło dużo mniej, a niektóre musiały nawet zamknąć swoją działalność. W transporcie na szczęście nie było aż tak źle, choć zapewne i tak wiele firm odczuło skutki pandemii.

Restauracje podczas koronawirusa. / tvn24.pl
Restauracje podczas koronawirusa. / tvn24.pl
Restauracje podczas koronawirusa. / tvn24.pl

Przez ostatnie trzy miesiące przedsiębiorcy skupiali się głównie na śledzeniu nakazów i zakazów wprowadzanych przez rząd. Okazuje się jednak, że niesłusznie, bo już od jutra czeka ich ogromna zmiana w transporcie i gastronomii.

Zmiana rozpocznie się już od 1 czerwca

Od 1 czerwca mają wejść w życie wirtualne kasy fiskalne. Choć posiadanie kasy online nie jest obowiązkowe, warto jednak wiedzieć, że takie branże jak: transport, hotelarstwo, czy gastronomia, mogą już od jutra z nich korzystać.

Restauracja. Screen: wiadomoscihandlowe.pl
Restauracja. Screen: wiadomoscihandlowe.pl
Restauracja. Screen: wiadomoscihandlowe.pl

Ponadto obowiązek posiadania wirtualnych kas we wspomnianych branżach będzie obowiązkiem od 1 stycznia 2021 rok. Dlatego warto zaopatrzyć się w nie dużo wcześniej.

Zdaniem Przemysława Kocha, pełnomocnika Ministerstwa Finansów ds. informatyzacji, kasy online są całkowicie bezpiecznym pomysłem.

Rozporządzenie techniczne, które uzyskało zgodę Komisji Europejskiej, zawiera szereg mechanizmów, które gwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa

- powiedział dla PAP.

Przypomnij sobie o… KATARZYNA DOWBOR: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE O STANIE JEJ ZDROWIA. DZIENNIKARKA CIERPI NA NIEULECZALNĄ CHOROBĘ

Jak informował portal Życie: POLSCY EKSPERCI WYJAŚNIAJĄ NIETYPOWE OBJAWY KORONAWIRUSA. ICH BADANIA ZNALAZŁY UZNANIE WŚRÓD ŚWIATOWYCH UCZONYCH