Jacek Kurski to znana niemalże każdemu – bez względu na wiek – bardzo charakterystyczna postać. Obejmujący stanowisko prezesa Zarządu Spółki Telewizja Polska S.A. znany był ze swojego zamiłowania do muzyki disco polo… Z tego względu miliony Polaków zarzucało mu wprowadzanie do Telewizji Polskiej większych ilości tego typu muzyki na wszelkich imprezach publicznych, między innymi na corocznych imprezach sylwestrowych.

Były prezes Telewizji Polskiej ponownie wrócił do zarządu – tym razem na inne stanowisko.

Jacek Kurski/screen Youtube
Jacek Kurski/screen Youtube
Jacek Kurski/screen Youtube

Jacek Kurski wrócił do TVP

Jak się okazuje, Jacek Kurski został członkiem zarządu spółki. Jednak istnieją pewne spekulacje, jakoby po zakończeniu pełnienia funkcji prezesa przez Macieja Łopińskiego Kurski ponownie miał objąć to stanowisko.

Długo nie mógł się jednak nacieszyć swoją nową funkcją. Zaledwie po tygodniu został ponownie odwołany. Wszystko ze względu na to, że w zarządzie TVP mogą być jedynie trzy osoby - z Kurskim byłyby cztery.

Nieoczekiwany zwrot akcji i Kurski może wrócić na swoje miejsce

W piątek Marzena Paczuska, członkini zarządu, złożyła rezygnację. Tym samym było jedno wolne miejsce dla Jacka Kurskiego.

Jacek Kurski. Źródło: wp.pl
Jacek Kurski. Źródło: wp.pl
Jacek Kurski. Źródło: wp.pl

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, po rezygnacji Marzeny Paczuskiej przewodniczący Rady Mediów Narodowych przekazał członkom trzy uchwały pod głosowanie korespondencyjne.

Pierwsza dotyczy tego, że zarząd TVP składa się z trzech osób. Druga uchyla uchwałę o powołaniu Kurskiego do zarządu TVP, a trzecia ponownie go powołuje na członka zarządu.

Jacek Kurski, aby wrócić do zarządu, musi czekać na wyniki głosowania członków Rady Mediów Narodowych. To oni zdecydują, czy Kurski powróci na stanowisko.

Jacek Kurski. Źródło: wp.pl
Jacek Kurski. Źródło: wp.pl
Jacek Kurski. Źródło: wp.pl

Przypomnij sobie o… KATARZYNA DOWBOR: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE O STANIE JEJ ZDROWIA. DZIENNIKARKA CIERPI NA NIEULECZALNĄ CHOROBĘ

Jak informował portal Życie: POLSCY EKSPERCI WYJAŚNIAJĄ NIETYPOWE OBJAWY KORONAWIRUSA. ICH BADANIA ZNALAZŁY UZNANIE WŚRÓD ŚWIATOWYCH UCZONYCH

Portal Życie pisał również o… WAŻNE INFORMACJE DLA OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z TELEWIZJI NAZIEMNEJ. BĘDĄ WIELKIE ZMIANY