Ta ciąża to prawdziwy cud, który według świata medycyny zdarza się raz na 4,7 miliarda ciąż! To również pierwszy taki przypadek w Polsce, zatem nie dziwi fakt, że wykonany drogą cesarskiego cięcia poród wywołał prawdziwą sensację w ogólnopolskich mediach. Sześcioraczki z Tylmanowej przyszły na świat 20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie drogą cesarskiego cięcia w 29 tygodniu ciąży.

Klaudia Marzec, mama Filipa, Tymona, Zosi, Kai, Malwinki i Neli kilka miesięcy temu weszła na naprawdę nową drogę życia, której większość z nas, nawet rodziców kilkorga dzieci, nie potrafi sobie wyobrazić. Dziś dzieci obchodzą roczek, rosną w tempie ekspresowym, a wychowanie i opieka nad nimi wymaga nie tylko ogromnej ilości czasu, ale i środków finansowych.

Są to pierwsze sześcioraczki w Polsce. Spędziły w szpitalu dłużej niż dzieci po zwykłym porodzie i do domu wracały etapami – to, które osiągnęło właściwą wagę mogło opuścić oddział neonatologiczny.

Na szczęście rodzicom sześcioraczków z Tylmanowej pomagają najbliżsi i zatrudnione na stałe opiekunki.

Mama tej uroczej szóstki często dzieli się z innymi rodzicami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi wychowania dzieci za pośrednictwem Instagrama. Kobieta od dłuższego czasu publikuje zabawne zdjęcia, ale i pomocne rady dla młodych mam z zakresu wychowania dzieci.

No kto, jak kto, ale mama sześcioraczków musi znać skuteczne sposoby na uspokojenie płaczącego maluszka, odparzenia od pieluszek i inne kwestie spędzające sen z powiek rodzicom maluszków. Ma ich w końcu aż sześcioro, a to naprawdę nie lada wyzwanie zadbać, by każde z dzieci rozwijało się prawidłowo i niczego mu nie brakowało – szczególnie maminej uwagi.

- Dokładnie rok temu o godzinie 10.08 na świecie pojawił się Filip - pierwszy z sześcioraczków. Później co minutę na świat przyszły Zosia, Tymon, Nela, Kaja i... kiedy myślałam, że wszystkie dzieciaki są już w inkubatorach, okazało się, że jest z nami jeszcze Malwina-nasza niespodzianka – pisze na Instagramie mam sześcioraczków, Klaudia Marzec.

Czasem występpuje problem z wychowaniem, gdy mamy wyłącznie jedno dziecko, więc pozostaje tylko pogratulować mamie sześcioraczków urodzonych w Krakowie wielkiej cierpliwości. Tu trzeba naprawdę dużego samozaparcia!

źródło: Instagram

Przypomnij sobie o… 86-LETNI DZIADEK NAUCZYŁ SIĘ ROBIĆ NA DRUTACH, ŻEBY WYKONYWAĆ CZAPKI DLA WCZEŚNIAKÓW

Jak informował portal Życie: KAROL STRASBURGER I MAŁGORZATA WEREMCZUK W PRYWATNEJ ROZMOWIE O UCZUCIACH. ZDRADZAJĄ SWOJE NAJSKRYTSZE TAJEMNICE

Portal Życie pisał również o… KRZYSZTOF KRAWCZYK KOŃCZY KARIERĘ? MENEDŻER ARTYSTY OPUBLIKOWAŁ NIEPOKOJĄCY WPIS