Jerzy Owsiak to najpopularniejszy polski działacz społeczny, który jest założycielem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będącej najpopularniejszą i najprężniej rozwijającą się fundacją w Polsce, która odnosi sukcesy na światowej arenie. To właśnie dzięki fundacji Jurka Owsiaka polskie szpitale mogą ,co roku cieszyć się nowym wyposażeniem, które pozyskiwane jest dzięki działalności wolontariuszy WOŚP i ofiarności Polaków.

Jurek Owsiak nie weźmie udziału w Hot 16 challenge. Dlaczego?

Jurek Owsiak jest przeciwnikiem aktualnie rządzącej partii PiS. W związku z tym działacz nie cieszę się sympatią wśród polityków.

To właśnie dzięki swoim poglądom politycznym Owsiak nie zdecydował się wziąć udziału w popularnej akcji, mającej na celu zebranie pieniędzy na walkę z koronawirusem.

To dlaczego nie zdecydował się wziąć udziału w akcji oznajmił długim wpisem w mediach społecznościowych.

W studio nagraliśmy to, co robią wszyscy i to, co nie jest mi aż tak bliskie, ale poproszony – zwrotkę za zwrotką w rymach częstochowskich stworzyłem i… nie. Zaczęło się od autocenzury, czyli a może to słowo czy określenie zmienić na łagodniejsze (już tyle miałem kłopotów za używanie różnych słów)- napisał Owsiak.

Jerzy Owsiak i Krzysztof Dobies. Źródło: wp.pl
Jerzy Owsiak i Krzysztof Dobies. Źródło: wp.pl
Jerzy Owsiak i Krzysztof Dobies. Źródło: wp.pl

Dalszej części zdecydował się zabrać głos na temat zachowania policji, która brała udział w strajku przedsiębiorców.

- Zobaczyłem w internecie zdjęcia z akcji policyjnej przeciwko wyrażającym swoje zdanie przedsiębiorcom. Akcji brutalnej, przemocowej, która według mnie nie miała kompletnie żadnego uzasadnienia. Akcji, w której policji było 2 razy więcej niż wyrażających swoje zdanie pracodawców. Akcji, w której policja, jak w państwie totalitarnym obstawia całe ulice, sektory, odizolowuje pół miasta. Akcji, w której policja w sposób totalnie niewytłumaczalny używa ogromnych sił, aby pokazać tylko i wyłącznie wole rządzących – będzie tak i już - powiedział.

Jak zauważył Owsiak sytuacja w Polsce jest trudna i nie ma powodów do śmiechu, dlatego też nie zdecyduje się wziąć udziału w wyzwaniu.

- I o czym w tym momencie rapować w challengu? O matce ziemi? O hejcie? O rządzących? Zbijać to w rymy, 16-wersowe? Ni cholery, cała mi na to ochota przeszła, wycofuję się i tutaj w tekście pisanym mówię pełnym głosem – stop tej nonszalancji obecnej władzy – napisał dziennikarz. Stop tego bezprawia, które wystawia służby porządkowe przeciwko obywatelom w pokojowej, nikomu nierobiącej żadnej krzywdy manifestacji. Skoro nie potrafiliście nas, obywateli przygotować do plagi koronawirusa, to nie macie prawa teraz, szczególnie w sposób tak brutalny, uciszać tych, którzy najbardziej odczuwają skutki epidemii – napisał.

Jerzy Owsiak. Screen: YouTube
Jerzy Owsiak. Screen: YouTube
Jerzy Owsiak. Screen: YouTube

Zdaniem Owsiaka narodowa Solidarność Polaków została zniszczona przez obecnie panujący rząd. Owsiak wspomniał także o panującej w kraju cenzurze, która przyczyniła się do odejścia wielu pracowników z radiowej Trójki, która stała się stacją polityczną.

Podzieliliście nas i jedną za drugą legendę naszego życia brutalnie niszczycie. Zniszczona została idea Solidarności. Tej polskiej, sprzed ponad 30 lat, z której byliśmy dumni i za co nas świat podziwiał. Zniszczyliście największą dumę Polski, jaką była stadnina w Janowie i swoimi najbardziej idiotycznymi, rodem z PRL-u posunięciami zniszczyliście legendę polskiego radia - Trójkę. Nie zrobiliście tego wyrzuceniem Kazika z listy przebojów, zrobiliście to dokładnie 4 lata temu - napisał Owsiak. Co jeszcze da się zniszczyć? Zepsuć? Przeciwko czemu jeszcze możecie pogrozić nam palcem lub policyjną palką? To powiem krótko, przepraszam, że nie rapuję, szacunek wielki dla prawie wszystkich, dla tych, którzy to zrobili w dobrej wierze i z dobrym celem. - napisał na Facebooku.

Zobacz także: NAJBARDZIEJ KULTOWE SERIALE Z OKRESU PRL. ZNALI JE WSZYSCY POLACY. CZY PAMIĘTASZ TE PRODUKCJE

Może zainteresuje Cię to: KTO PAMIĘTA FILMY BAREI, RĘKA DO GÓRY. Z OKAZJI URODZIN PRZYPOMINAMY JEGO KULTOWE DZIEŁA