Od piątkowego popołudnia media przekazują smutną wiadomość o pewnej młodej kobiecie. Potwierdził się najgorszy scenariusz - nastolatka nie przeżyła. Sprawa jest dość tajemnicza i wciąż nie wszystko zostało wyjaśnione.

Sportowy świat jest wstrząśnięty najnowszymi informacjami o nastolatce

Śmierć 18-latki odcisnęło swoje piętno w całej miejscowości. Johanna Bassani była bardzo utalentowaną sportsmenką i czekała przed nią obiecująca kariera. Nic nie wskazywało, aby miała ona problemy, dlatego nikt nie spodziewał się, że wkrótce dojdzie tragedii.

Młoda kobieta zmarła 5 maja. Dokładna przyczyna śmierci nie została przekazana mediom. Nieoficjalnie mówi się jednak, że było to samobójstwo z powodu presji, jaką odczuwała nastolatka w związku z rozwojem swojej sportowej kariery.

Śmierć nastolatki wstrząsnęła sportowym światkiem, źródło: Interia
Śmierć nastolatki wstrząsnęła sportowym światkiem, źródło: Interia
Śmierć nastolatki wstrząsnęła sportowym światkiem, źródło: Interia

Johanna Bassani specjalizowała się w kombinacji norwerskiej. Zdobyła w tej dyscyplinie liczne medale i puchary.

Jesteśmy zszokowani i głęboko poruszeni po otrzymaniu wiadomości o śmieci naszej zawodniczki Johanny Bassani. Kierujemy najgłębsze wyrazy współczucia do jej rodziny i wszystkich, którzy byli blisko Johanny. Spoczywaj w pokoju. Wraz z Johanną, która pasjonowała się sportem i przyrodą, rodzina narciarska, a zwłaszcza kobiecy zespół kombinacji norweskiej, straciła serdeczną i lubianą koleżankę z drużyny
- przekazała Austriacka Federacja Narciarska w mediach społecznościowych.

Młoda kobieta była bardzo utalentowana

Od początku rok 2020 roku był dla Johanny Bassani pełen sukcesów. Nastolatka zdobyła srebrny medal na zimowych igrzyskach olimpijskich młodzieży w sztafecie mieszanej.

Austriacy bacznie przyglądali się rozwojowi kariery młodej kobiety. Mimo bardzo młodego wieku aż 4 razy udało jej się stanąć na podium Alpen Cup, a także dwukrtonie zajęła 6. miejsce w Pucharze Kontynentalnym i 15. miejsce w mistrzostwach świata juniorów.

Co więcej, 18-latka była zawodnikiem klubu UVB Hinzenbach, członkini kadry narodowej oraz austrackiej drużyny w sezonie 2020/2021. Uważano ją nawet za jedną z najlepszych zawodniczek w kombinacji norweskiej.

Erschüttert und tief betroffen haben wir die Nachricht vom plötzlichen Ableben unserer ÖSV-Kombiniererin Johanna Bassani...

Gepostet von Ski Austria Nordisch am Freitag, 8. Mai 2020

Zobacz także: NASTOLATEK BYŁ W ZAŚWIATACH. GDY LEKARZE GO ODRATOWALI, ODPOWIEDZIAŁ, CO JEST PO DRUGIEJ STRONIE

Może zainteresuje Cię to: NIE MOGŁA POŻEGNAĆ WŁASNEJ MAMY OSOBIŚCIE. BOLESNA OSTATNIA ROZMOWA PRZEZ TELEFON. NAGRANIE TRAFIŁO DO SIECI

Portal "Życie" informował o: NAJMŁODSZA MATKA NA ŚWIECIE. HISTORIA LINY, DZIEWCZYNKI, KTÓRA URODZIŁA MAJĄC KILKA LAT