W poniedziałek 27 kwietnia media obiegła informacja o zaginięciu małego chłopca. Kacperek Błażejowski był pod opieką taty, kiedy ten nagle stracił go z oczu.

Mimo, że służby dokładają wszelkich starań, aby znaleźć dziecko, to do tej pory nie udało się natrafić na jego ślad. W związku z tym policja przekazała smutne wieści.

Zaginął Kacperek z Nowogródźca

Zaginięcie Kacperka z Nowogródźca to obecnie jedna z najgłośniejszych spraw w Polsce. Chłopiec był widziany ostatni raz kilka dni temu. Jego ojciec przebywał z nim wtedy na działce, gdzie wykonywał prace porządkowe.

Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W związku z tym został zatrzymany oraz usłyszał od prokuratury zarzut narażenia zdrowia i życia dziecka, za co grozi nawet do 5 lat więzienia. Służby od razu rozpoczęły intensywne poszukiwania.

Trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca, źródło: Wiadomości Radio ZET
Trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca, źródło: Wiadomości Radio ZET
Trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca, źródło: Wiadomości Radio ZET

Do tej pory nie udało się trafić na ślad Kacperka. Policja od kilku dni bezskutecznie przeszukuje ogródki działkowe oraz okolicę brzegu rzeko Kwisy, która znajduje się w pobliżu działek, na których zaginął chłopiec.

Służby wodne wraz z doświadczonymi płetwonurkami prowadzą poszukiwania w wodzie. Choć nadal nie odnaleziono dziecka, to policja ma już swoje przepuszczenia. Według nich Kacperek prawdopodobnie wpadł do rzeki i utonął.

Taką informację przekazała, asp. sztabowa Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Bolesławcu. Każdego kolejnego dnia przeczesywany jest inny odcinek koryta Kwisy.

Idziemy zgodnie z nurtem rzeki od Parzyc w kierunku Osiecznicy. Są też dwa psy z komisariatu wodnego we Wrocławiu, przeczesują teren wzdłuż rzeki - poinformowała rzecznik.

Chłopiec prawdopodobnie utonął w okolicznej rzece

Utonięcie to najbardziej prawdopodobna teza dotycząca tego, co stało się z Kacperkiem z Nowogródźca. Mimo tego, policja nie ma zamiaru przerywać poszukiwań lądowych oraz prowadzenia innych czynności śledczych.

Równolegle trwają działania operacyjne, które nie są przerywane. Dzień i noc służby operacyjne prowadzą ustalenia i weryfikują wiele rzeczy - zapewniła rzecznik.

Trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca, źródło: Popularne
Trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca, źródło: Popularne
Trwają poszukiwania 3,5-letniego Kacperka z Nowogrodźca, źródło: Popularne

Z każdym dniem szanse na odnalezienie chłopca żywego maleją. Nie mniej jednak służby wciąż apelują do każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w rozwiązaniu tej sprawy.

W takim przypadku należy skontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu pod numerem telefonu 756 496 200 lub 201.

Zobacz także: KRZYSZTOF RUTKOWSKI ROZWIAŁ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI. DETEKTYW UJAWNIŁ, CZY ZAANGAŻUJE SIĘ W SPRAWĘ ZAGINIĘCIA KACPERKA

Może zainteresuje Cię to: POLICANTKA APELUJE DO WSZYSTKICH POLAKÓW. MA TO ZWIĄZEK Z ZAGINIONYM KACPERKIEM

Portal "Życie" informował o: SPRAWA ZAGINIĘCIA KACPERKA WCIĄŻ NIE JEST ROZWIĄZANIA. CZY DO AKCJI WKROCZY KRZYSZTOF RUTKOWSKI