Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku będą one wyjątkowo ciepłe. W związku z tym wszyscy ci, którzy pozostaną w swoich domach z pewnością zadają sobie pytanie czy mogą urządzić grilla na swojej posesji, działce czy balkonie? Znamy odpowiedź.

Wszyscy ci, którzy uwielbiają organizować rodzinne Grille imprezy na świeżym powietrzu, będą musieli jeszcze poczekać, jak się okazuje za złamanie obostrzenia grozi mandat wysokości 500 zł. Dodatkowo funkcjonariusz może zgłosić sprawę do inspektora sanitarnego, który może nałożyć na nas obowiązek zapłacenia kary wysokości od 5 do nawet 30 tysięcy złotych.

Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube
Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube
Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube

Coś na ten temat wie jeden z mieszkańców Krakowa. Mężczyzna udał się bowiem na Bulwary Wiślane, gdzie zorganizował grilla. Został ukarany mandatem wysokości 12 000 zł. Mężczyzna nie mógł liczyć na tyle szczęścia, co policjanci, którzy zorganizowali sobie grilla nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu, czyli po tak zwanej znajomości. Policjanci zostali ukarani przez kolegów po fachu jedynie mandatami w wysokości 500 zł.

Czy można urządzić grilla?

Ważne jest również to, że nie tylko miejsce ma znaczenie. Ukarani mandatem możemy zostać również wtedy, kiedy na naszej własnej posesji urządzimy grilla, na którym znajdzie się więcej osób niż jest to możliwe. Jak się okazuje organizowanie grilla na własnej posesji może grozić karą, dlaczego? Dlatego, że obowiązuje kategoryczny zakaz wychodzenia z domu. Można opuścić mieszkanie tylko w określonych przypadkach takich jak np. pójście do sklepu czy apteki, a nie na imprezę. Dlatego też grilla możemy urządzić jedynie z domownikami.

Grill. Screen: YouTube
Grill. Screen: YouTube
Grill. Screen: YouTube

Co z grillem na balkonie?

Obostrzenia nie obowiązują organizowania grilla na własnym balkonie. Jedynymi zakazami może okazać się dla nas regulamin Wspólnoty mieszkaniowej i spółdzielni. To właśnie w nich znajdują się ściśle określone zasady grillowania na balkonach w mieszkaniach w bloku.

Przypomnij sobie o… ZAKŁADY PRACY PUSTOSZEJĄ. JAK POLACY RADZĄ SOBIE Z MASOWYMI ZWOLNIENIAMI SPOWODOWANYMI PANDEMIĄ KORONAWIRUSA

Jak informował portal Życie: POLICJANT MYJE RADIOWÓZ, A POLACY ZA ODWIEDZANIE MYJNI DOSTAJĄ WYSOKIE MANDATY. JAK TO JEST Z TYMI SAMOCHODAMI

Portal Życie pisał również o… SZCZERY WYWIAD POLSKIEGO LISTONOSZA. OPOWIADA, CZEGO SIĘ BOI ORAZ CO SĄDZI O WYBORACH KORESPONDENCYJNYCH