Tegoroczną Wielkanoc większość z nas spędzi jedynie z domownikami, mało kto zamierza wyjechać do rodziny. Wszystko przez panującą na niemal całym świecie pandemię koronawirusa.

I choć zagrożenie jest coraz większe, a liczba zarażonych rośnie coraz szybciej, to ładna pogoda potrafi sprawić, że niektórzy Polacy zapominają o ryzyku. Obecnie aura jest wręcz idealna, a co będzie w kolejnych dniach?

Pogoda na Wielkanoc 2020

Jak będzie się prezentować prognoza pogody na Wielkanoc 2020? Zdaniem synoptyków – temperatury będą iście wiosenne, nie tylko podczas świąt, ale także w kolejnym tygodniu.

Jak podają eksperci – w wielkanocną niedzielę temperatura będzie wynosić do 14 stopni Celsjusza w ciągu dnia, zaś w nocy spadnie do 2 stopni Celsjusza.

Pogoda na Wielkanoc 2020. Źródło: Youtube
Pogoda na Wielkanoc 2020. Źródło: Youtube
Pogoda na Wielkanoc 2020. Źródło: Youtube

Nieco chłodniej będzie na początku tygodnia – w poniedziałek i wtorek do 12 stopni Celsjusza, a w kolejnych dniach znów termometry wskażą maksymalnie do 14 stopni w środę oraz 15-16 stopni Celsjusza od czwartku do niedzieli następnego tygodnia.

Wielkanoc prawdopodobnie będzie deszczowa oraz pochmurna, kolejne dni przyniosą poprawę pogody – możemy się spodziewać także promieni słońca. Wygląda na to, że wiosna przyszła do nas już na dobre i nic nie wskazuje na to, by zima zamierzała choćby chwilowo powrócić.

W nocy temperatury mogą być dość niskie, jednak, jak twierdzą synoptycy, w najbliższych dniach nie będzie już przymrozków.

Pogoda na Wielkanoc 2020. Źródło: Youtube
Pogoda na Wielkanoc 2020. Źródło: Youtube
Pogoda na Wielkanoc 2020. Źródło: Youtube

Pamiętajmy – mimo tak pięknej aury powinniśmy pilnować, by jak najwięcej przebywać w domu, dopóki sytuacja związana z koronawirusem nie zostanie opanowana. Wychodzenie z domu bez wyraźnej potrzeby jest niewskazane, a wręcz zabronione, ponieważ stwarza zagrożenie dla nas oraz całego otoczenia.

Wykorzystajmy ten czas na zrobienie porządków, rozwijanie domowych pasji, spędzenie chwil z najbliższymi i odpoczynek. To od nas zależy, kiedy będziemy mogli normalnie zacząć spacerować i spotykać się z innymi.

Przypomnij sobie o… KAROL STRASBURGER NA CZAS KWARANTANNY „MA ROLĘ SMOCZKOWEGO”. CO NALEŻY DO JEGO OBOWIĄZKÓW

Jak informował portal Życie: PIERWSZE ZDJĘCIE DZIECKA JAROSŁAWA BIENIUKA I MARTYNY GLIWIŃSKIEJ. DO KOGO JEST PODOBNY MAŁY KAZIK

Portal Życie pisał również o… CZY DOSTANIEMY MANDAT ZA WYJAZD DO RODZINY NA WIELKANOC? PRAWNICY I POLICJA UDZIELAJĄ WYJAŚNIEŃ