Województwo podlaskie przez dłuższy czas wolne było od przypadków zarażenia koronawirusem. Teraz, test na obecność wirusa dał 32 pozytywne wyniki. Ponad 4000 mieszkańców Podlasia poddanych zostało kwarantannie. Wśród tych przypadków znajdują się uczniowie jednej ze szkół.

Młodzież zamknięta w szkole
Młodzież zamknięta w szkole
Młodzież zamknięta w szkole

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce odbywali praktyki na terenie Niemiec. Teraz przechodzą kwarantannę zamknięci w szkole.

Na oficjalnej stronie starostwa powiatowego Hojnówki możemy przeczytać następujący komunikat:

- Po głębokiej analizie sytuacji związanej z powrotem uczniów i informacji przekazanych przez rodziców, podjęto następujące działania: mając na uwadze dobro uczniów, ich komfort oraz bezpieczeństwo ustalono, że profilaktyczna kwarantanna zostanie przeprowadzona w budynku Zespołu Szkół Zawodowych.

26 uczniów przebywa na kwarantannie w szkole

Młodzież zamknięta w szkole
Młodzież zamknięta w szkole
Młodzież zamknięta w szkole

Objęci nadzorem służby sanitarne i zostali nie tylko uczniowie, ale także ich opiekunowie. Wszyscy znajdują się pod opieką medyczną i socjalno-bytowe. Do tego, aby wszyscy mieli zapewnione odpowiednie warunki podczas Kwarantanny, przyczynili się mieszkańcy a także przedsiębiorstwa, B zaoferował swoją pomoc. Jak powiedziała Anna Czykwin, dyrektorka szkoły w rozmowie z "Gazetą Współczesną":

- Uczniowie mają dostęp do sali komputerowej, w której odbywają się lekcje zdalnie. Poza tym mają tam wszystko czego potrzebują, m. in. siłownię i salę gimnastyczną. Codziennie przyjeżdża catering z jedzeniem.

Zobacz także: UCZESTNICZKA "SANATORIUM MIŁOŚCI" NIE STOSUJE SIĘ DO KWARANTANNY? ZDARZA JEJ SIĘ NAGIĄĆ OBOWIĄZUJĄCE ZAKAZY

Może zainteresuje Cię to: PIKANTNE WYZNANIE UCZESTNIKA "SANATORIUM MIŁOŚCI" NA TEMAT ŻYCIA ŁÓŻKOWEGO. NA TO CZEKALI WIDZOWIE