W ostatnich dniach zaobserwować można gwałtowną zmianę pogody na terenie Polski. W związku z zagrożeniem wydano pilne ostrzeżenia obowiązujące w całym kraju. Warunki atmosferyczne mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Na terenie całej Polski obowiązują ostrzeżenia

Meteorolodzy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia na terenie całego kraju w związku z niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. 

Panujące warunki atmosferyczne mogą przyczynić się do strat materialnych, a także stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia.

W czasie obowiązywania alarmu czekają nas utrudnienia na drogach oraz problemy w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy, gdyż istnieje dość duże ryzyko wypadku.

Uważać powinny także starsze osoby. Aby uniknąć zagrożenia warto na bieżąco sprawdzać komunikaty dotyczące pogody. Pogoda w każdej chwili może się pogorszyć, dlatego należy zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa podczas każdego wyjścia z domu.

Czego dotyczą alarmy wydane przez meteorologów?

Alarm wydany na terenie całego kraju dotyczy przede wszystkim przymrozków. Występować będą od 21 do 26 marca i mogą przyczyniać się do powstania trudnych warunków atmosferycznych.

Największe natężenie niebezpiecznych zjawisk dotyczy województw lubuskiego, wielkopolskiego, zachodnioporskiego, łódzkiego, małopolskiego, śląskiego, świętokorzyskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Co więcej czeka nas gwałtowne ochłodzenie. W niedzielę w całej Polsce termometry pokażą od 0 do 6 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, ale okresami porywisty. We wschodniej części będzie osiągał do 60 kilometrów na godzinę.

W nadchodzącym tygodniu pogoda w dalszym ciągu ulegać będzie zmianie. Ostatnie dni marca będą bardzo zróżnicowane - w niektóre pojawi się słońce, zaś w inne zaobserwować będzie można opady śniegu.

Zobacz także: WKRÓTCE CZEKA NAS ZAŁAMNIE POGODY. WYDANO ALERTY IMGW DLA PRAKTYCZNIE CAŁEJ POLSKI

Może zainteresuje Cię to: IMGW PRZEKAZAŁO NIEPOKOJĄCE INFORMACJE. ZMIANY POGODOWE NADEJDĄ JUŻ DZISIAJ

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: W TEN PROSTY SPOSÓB MOŻNA UCHRONIĆ SIĘ PRZED KORONAWIRUSEM. OFICJALNE ZALECENIE DLA OSÓB MAJĄCYCH KONTAKT Z LUDŹMI