Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, jednak wciąż najbliższa przyszłość jest niepewna. Póki co rząd w Polsce i wielu innych krajach na świecie wprowadził rygorystyczne zasady kwarantanny.

Wiele osób dyskutowało odnośnie tego, w jaki sposób wyglądać będą tegoroczne święta. Nikt jednak nie potwierdział żadnych informacji. Dopiero teraz wszystko stało się jasne. Mało kto się tego spodziewał.

Wiadomo już, jak będzie wyglądać Wielkanoc

Sytuacja z koronawirusem z dnia na dzień staje się coraz poważniejsza. Mimo tego, Watykan nie wypowiadał się odnośnie świąt Wielkanocnych, do których pozostaje coraz mniej czasu.

W mediach na całym świecie opublikowano oficjalną decyzję papieża Franciszka. Katolicka Agencja Prasowa przekazała, że Watykan wydał specjalny dekret.

Zawarto w nim nieco zmienione zasady liturgiczne. Biorąc pod uwagę obecną sytuację każdy powinien się do nich zastosować.

Co z tegorocznymi świętami? Oficjalne stanowisko papieża Franciszka

W Wielki Czwartek kapłani mają odprawić mszy w kościołach katedralnych i parafialnych, ale nie będą mogli w nich uczestniczyć wierni. Zniesiono na ten czas obmywanie stóp i przenisienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy.

Co więcej osoby zarażone koronawirusem otrzymają specjalny odpust.

Jeśli chodzi o różne przejawy pobożności ludowej i procesje, można je przenieść, w zależności od oceny biskupa diecezjalnego, na inny termin, na przykład 14 i 15 września
- poinformowano w mediach.

W Polsce o kwestiach organizacyjnych poinformował Prymas Polski abp Wojciech Polak. Wydał specjalne oświadczenie dotyczące sprawowania sakramentu pokuty, pogrzebów i odwiedzin u chorych.

Według najnowszych informaji nakazy podzielone są na kwestie dotyczące zakrystii, Mszy Świętej, sakramentu pokuty, odwiedzin chorycstwa.h, pogrzebów czy też sakramnetu chrztu i małżeństwa.

Może zainteresuje Cię to: CZY SZKOŁY ZOSTANĄ OTWARTE PO DWUTYGODNIOWEJ PRZERWIE SPOWODOWANEJ PANDEMIĄ KORONAWIRUSA? JEST ODPOWIEDŹ MINISTRA EDUKACJI

Zobacz także: JUŻ WKRÓTCE BĘDZIE WIELKI POST. CZEGO NALEŻY SIĘ WYSTRZEGAĆ W TYM OKRESIE

Portal "Kolezanka" poleca:  TO JUŻ 30 LAT ODKĄD ANETA KRĘGLICKA ZOSTAŁA MISS WORLD. PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ!