Jak podają ogólnopolskie media, rząd zamierza złagodzić obowiązujący w niedziele zakaz handlu. Wszytko za sprawą koronawirusa.

W obliczu zagrożenia Polacy zaczęli szturmować sklepy spożywcze. Jak się okazuje to zachowanie może spowodować braki na sklepowych polkach, które ciężko będzie zapełnić. Już dziś supermarkety mają problemy z domowieniem makaronów czy ryżu.

Najprawdopodobniej rząd poczyni kolejne kroki. Mówi się o złagodzeni przez władze zakazu handlu w niedziele.

Czy zakaz handlu zostanie złagodzony?

Jak podają ogólnopolskie media, rząd podjął pewne kroki w kwestii złagodzenia zakazu handlu w niedziele. Jak się okazuje zakaz ten zostanie złagodzony. Nie oznacza to, że wszystkie sklepy będą czynne, jednak rząd zdecydował się na pewne ustępstwa.

Jak się okazuje nie będą to ustępstwa związane z klientami. Rząd planuje, aby sklepy były czynne ze względu na to, by możliwa była dostawa, która pomoże w zaopatrzeniu sklepu. Sklepy dla klientów nie będą czynne. Będzie otwarty jedynie dla zaopatrzeniowców.

Czy starczy produktów dla Polaków?

Koronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Polacy z obawy przed epidemią gromadzą zapasy. Rząd wprowadził specjalną ustawę związaną z koronawirusem, a następnie zdecydował się na zamkniecie większości miejsc publicznych. Czy rząd zdecyduje się na wprowadzenie reglamentacji?

- Chciałabym zaapelować o zdrowy rozsądek i ostrożność. Cała branża produkcyjna, my jesteśmy z nią w kontakcie, produkująca dziś żywność w Polsce, jest zaangażowana na około 80 proc. swoich mocy produkcyjnych. Zatem mamy jeszcze potencjał do tego, żeby produkować więcej. Zasoby i zapasy naprawdę dzisiaj w Polsce są

– powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jeżeli Polacy nie przestana masowo wykupować podstawowych produktów ze sklepów, rząd najprawdopodobniej podejmie decyzję o reglamentacji. Podobne praktyki wprowadzone zostały już w sieci Tesco w Anglii czy Woolworths w Australii.

Przypomnij sobie o… CZY MSZE ŚWIĘTE ZOSTANĄ ZAWIESZONE? WIERNI BOJĄ SIĘ KORONAWIRUSA, EPISKOPAT PODAŁ OFICJALNE INFORMACJE

Jak informował portal Życie: TO DOPIERO POCZĄTEK ZMAGAŃ Z KORONAWIRUSEM. CZY W POLSCE ZOSTANIE WPROWADZONY STAN WYJĄTKOWY

Portal Życie pisał również o… Z OSTATNIEJ CHWILI!! RZĄD WPROWADZA W POLSCE STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO