Szykują się kolejne utrudnienia dla wszystkich uczestników drogi. Autostrada A1 będzie częściowo zamkniętych. Jest to związane z prowadzonymi pracami wyburzeniowymi.

Kierowcy muszą pamiętać o objazdach – autostrada A1 jest w przebudowie. W ramach całego projektu przewidziane jest wyburzenie sześciu wiaduktów. Już w czwartek zostaną one zamknięte dla ruchu, a później zburzone.

Planowane prace budowlane sprawią, że autostrada A1 zostanie zamknięta na odcinku między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim od 17 do 20 stycznia.

Przebudowa autostrady jest prowadzona już od kilku miesięcy. Podczas środowej konferencji o wspomnianych utrudnieniach powiadomili szefowie łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także przedstawiciele wykonawcy inwestycji na odcinku „A”.

- Wiadukty zostały zakwalifikowane do rozbiórki, a w ich miejsce powstaną nowe. Na czas ich wyburzania konieczne będzie całkowite zamknięcie autostrady A1. Nastąpi to w piątek po południu 17 stycznia i trasa będzie nieprzejezdna do rana w poniedziałek 20 stycznia – mówił rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Jak ujawnił kierownik budowy, objazdy będą prowadzić przez drogę krajową nr 12 oraz miejscowość Srock. Kierowcy chcący dostać się do Katowic będą musieli dojechać DK 12 do węzła Piotrków Trybunalski i następnie drogą S8 do autostrady A1, na którą wjadą na węźle Piotrków Trybunalski Zachód. Podobnie w drugim kierunku – jadący z Katowic w stronę Łodzi muszą wjechać na S8 na odcinku Piotrków Trybunalski Zachód, potem do węzła Piotrków Trybunalski Północ, a następnie DK 12 do węzła Tuszyn, skąd wrócą na A1.

Przewidziano zamknięcie odcinka na weekend, by nie było nadmiernie uciążliwe. Kierowcy zostali poproszeni o ostrożność i zwracanie uwagi na oznakowanie.

W miejscu wiaduktów staną nowe obiekty. Mieszkańcy okolic będą mogli jeździć również drogami serwisowymi oraz przejazdami przez autostradę A1 w niektórych miejscach.

„Budowa nowej autostrady A1 jest bardzo trudna, ponieważ odbywa się ona pod ruchem. Z związku z tym jest dużo utrudnień dla podróżujących tą trasą. Mimo to, wykonawca realizuje zadanie bardzo dobrze, a tempo prac wyprzedza zakładany harmonogram” – mówił zastępca dyrektora łódzkiego GDDKiA, Marek Torzyński.

Według kontraktu wspomniany fragment przebudowy autostrady A1 powinien być gotowy do końca 2021 roku.

Przypomnij sobie o… WIADOMO, JAK CZĘSTO BĘDZIE WYPŁACANA TRZYNASTA EMERYTURA. MINISTER ZABRAŁ GŁOS W TEJ SPRAWIE

Jak informował portal Życie: MIESZKAŃCY POLSKIEGO MIASTA CHCĄ ODWOŁAĆ PREZYDENTA. ZAMIERZAJĄ ZWOŁAĆ REFERENDUM

Portal Życie pisał również o… INTERNAUCI JUŻ MAJĄ SWOJEGO FAWORYTA 3. EDYCJI "THE VOICE KIDS". JEGO WYSTĘP DOPROWADZIŁ KIEDYŚ AGNIESZKĘ CHYLIŃSKĄ DO ŁEZ