Poseł Krzysztof Śmiszek opublikował na swoim Twitterze wpis sugerujący, że będzie on startował w najbliższych wyborach na prezydenta.

"#Śmiszek2020. Życzę wszystkim dzisiaj dużo uśmiechu, bo jaki pierwszy dzień taki cały nowy rok!" - takie życzenia noworoczne złożył poseł, który być może już wkrótce będzie kandydatem Lewicy na prezydenta.

Sugeruje o tym użyty w poście hasztag #Śmiszek2020. Co więcej Krzysztof Śmiszek zapowiedział, że będzie pochłonięty obowiązkami co najmniej do maja.

Kto startuje w najbliższych wyborach?

W najbliższych wyborach Andrzej Duda powalczy o fotel prezydenta między innymi z Szymonem Hołownią i Małgorzatą Kidawą-Błońską. Jak się okazuje to nie będą jego jedyni rywale. Osoby te jednak jeszcze się nie ujawniły w pełni. Krzysztof Śmiszek, polityk Wiosny zasugerował, że będzie jednym z kandydatów na stanowisko.

To, że Śmiszek będzie startował w wyborach prezydenckich sugeruje nie tylko sam hasztag #Śmiszek2020, ale też komentarze. Robert Biedroń, prywatnie partner posła napisał "Doczekaliśmy się!". Z kolei Krzysztof Gackowki, przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy udostępnił ten post dodając "No i jest news!".

Wcześniej Śmiszek podsumował rok pisząc:

"Pierwsza niespodzianka już za kilka dni. To będzie coś, co z pewnością pochłonie mnie całkowicie przez najbliższe miesiące. Przynajmniej do maja. Ale teraz cicho sza" - podkreślił.

Robert Biedroń nie weźme udziału w wyborach?

Na początku listopada mówiło się o tajemniczym poście sugerującym kandydaturę Robera Biedronia w wyborach prezydenckich.

"Yes, we can... but, can I? If u know what I mean. Hasłem wyżej w 2008 roku swoją kampanię zainaugurował 44. Prezydent USA Barack Obama. Gotowy do działania" - napisał.

Ostatecznie Śmiszek zdradził w wywiadzie, że post Biedronia nie oznaczał jego startu w wyborach.

Wybory prezydenckie odbędą się w kwietniu lub maju 2020 roku. Oficjalna data pojawi się już wkrótce po zarządzeniu marszałka Sejmu.

Zobacz także: MAGDA GESSLER WEŹMIE UDZIAŁ W WYBORACH LATEM?! "TO BYŁBY NIEZŁY PSIKUS W HISTORII POLSKI"

Pisaliśmy również o: WYBORY PREZYDENCKIE. CZY DUDA MOŻE OBAWIAĆ SIĘ KANDYDATURY TUSKA?

Portal "Życie" poleca: ILU POLAKÓW PRACUJE ZA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ? GUS PODAŁ OFICJALNE DANE