Usługa e-PIT pojawiła się w Polsce w lutym 2019 roku. Polega na tym, iż Krajowa Administracja Skarbowa automatycznie przygotowuje i udostępnia roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych, czyli PIT-37 i PIT-38.

Dzięki takiemu udogodnieniu podatnicy nie muszą samodzielnie wypełniać wniosków. Gotowy wniosek w wersji elektronicznej można znaleźć na portalu podatkowym. Usługa e-PITu jest szybka i bezpieczna.

Bez wychodzenia z domu możemy łatwo sprawdzić swoje zeznanie podatkowe. Takie rozwiązanie ułatwia też pracę naszym szefom, którzy mogą zweryfikować nasze źródła dochodu oraz to, czy i gdzie przekazujemy 1% naszego podatku.

Okazuje się, że ta usługa cieszy się dużą popularnością. Jak podaje portal "Business Insider.pl" w zeszłym roku złożono aż 16,1 milionów elektronicznych deklaracji na 19,9 milionów wszystkich złożonych.

e-PITy nie dla przesiębiorców?

W 2020 roku usługa e-PIT miała być dostępna dla osób prowadzących działalność gospadarczą, składającym PIT-36 i PIT-28. Niestety, plany planami pozostaną, a wszystko przez to, że jak się okazuje, Krajowa Administracja Skarbowa "nie jest na to gotowa".

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" :

"wbrew pierwotnym założeniom Krajowa Administracja Skarbowa nie jest jeszcze gotowa na sporządzanie rocznych PIT osobom prowadzącym działalność gospodarczą"

Dziennik informuje, że wycofanie się z tego planu pozwoli zapobiec chaosowi i ewentualnym błędom. Mianowicie Ministerstwo Finansów obawia się, że KAS nie podoła zmianom, a rewolucja podatkowa wprowadzi niepotrzebne zamieszanie.

Przypomniej sobie o: CI, KTÓRZY SPŁACAJĄ KREDYT MOGĄ LICZYĆ NA WSPARCIE. W ŻYCIE MA WEJŚĆ NOWA USTAWA. KTO NA NIEJ ZYSKA

Jak informował portal "Życie": BONY ZAMIAST PIENIĘDZY, 600 PLUS DLA PRACUJĄCYCH I KONIEC Z DARMOWYMI ŚWIADCZENIAMI. NOWA ZMIANA W POLITYCE PRORODZINNEJ

Portal "Życie" pisał również...PLANUJESZ PRZYWITAĆ NOWY ROK POKAZEM PIROTECHNICZNYM? POZNAJ RADY EKSPERTÓW NA TEN TEMAT