Rodzice prezydenta to bardzo tradycyjne i religijne osoby. Zawsze organizują święta Bożego Narodzenia w swoim mieszkaniu w Krakowie. Dbają zwłaszcza o to, aby przy kolacji wigilijnej zebrała się cała najbliższa rodzina.

W Wigilię spotyka się najczęściej 14 osób. Przyjeżdża wtedy Andrzej Duda z żoną Agatą i córką Kingą. Dołącza też starsza siostra prezydenta Ania z mężem i czwórką dzieci oraz młodsza siostra Dominika z mężem i synkiem

Mama Andrzeja Dudy deklaruje, że w czasie świątecznej kolacji nie porusza się tematów politycznych. Zresztą taka zasada obowiązuje również w czasie innych spotkań.

– Rozmawiamy wyłącznie o sprawach osobistych, rodzinnych, tak zresztą jak podczas wspólnych obiadów rodzinnych – przyznała Janina Milewska-Duda.

W trakcie rozmowy rodzice prezydenta powiedzieli też, że cała rodzina obdarowuje się świątecznymi upominkami. Jednak starają się, aby prezenty nie było zbyt kosztowne. Zgodnie z rodzinną tradycją prezenty rozdają najmłodsze dzieci w rodzinie, czyli siostrzeńcy prezydenta.

– Umawiamy się, że prezent ma być praktyczny, w cenie do 50 zł. Jest nas dużo, nie chcemy się nawzajem krępować. Ważne jest okazanie miłości, dobra – wyjaśniła Janina Milewska-Duda.

Potrawy, które stają na wigilijnym stole u Dudów, są bardzo tradycyjne. Jako pierwsze danie serwowany jest żur z grzybami, drugie to natomiast ziemniaki z sosem grzybowym. Następnie na stole pojawiają się: pierogi z grzybami, kapustą i suszonymi śliwkami, kapusta z grochem, kasza z grzybami i śliwkami praz fasola również ze śliwkami, karp oraz paluszki z makiem.

Przypomnij sobie o… ANDRZEJ DUDA OPOWIEDZIAŁ DOWCIP W TRAKCIE OFICJALNEJ UROCZYSTOŚCI. TO NAGRANIE BIJE REKORDY W INTERNECIE!

Jak informowal portal Zycie: KINGA DUDA ROBI KARIERĘ! POMIMO MŁODEGO WIEKU ZARABIA FORTUNĘ

Portal Zycie pisal równiez o… WYNAJMUJESZ MIESZKANIE LUB POKÓJ? TRAFISZ DO NOWEGO, SPECJALNEGO REJESTRU