Olga Tokarczuk udała się już do Sztokholmu w Szwecji. W dniu dziejszym wygłosiła tam wykład noblowski zatytuowany "Czuły narrator". We wtorek odbędzie się oficjalne wręczenie nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Apel o transmitowanie uroczystości wręczenia nagrody Nobla

W weekend na Twitterze powstała burza dotycząca relacji wręczenia nagrody Nobla Oldze Tokarczuk w Telewizji Polskiej. Pojawiło się wiele wpisów krytyujących TVP za brak transmisji z gali wręczenia nagród. Jak się okazuje Telewizja Polska nie będzie mogła pokazać tej uroczystości, ponieważ zapalanowano ją na wtorek.

Co na to Telewizja Polska?

Telewizja Polska odmówiła transmisji z uroczystości wręczenia nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Wiele osób jest oburzona tym faktem.

"Coraz bardziej w przymiotniku "publiczna" oddala się od opinii publicznej. Coraz bliżej jej do publicznego domu" – napisała na Twitterze Joanna Mucha z PO.

Na odpowiedź posłanka platformy nie musiała długo czekać. Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej napisał:

"Szanowna Pani na jakiej podstawie twierdzi Pani, że Telewizja Publiczna "odmawia transmisji"? Informuję, że ceremonia wręczenia nagrody Nobla Oldze Tokarczuk odbędzie się we wtorek 10 grudnia. Zapraszam na relację z tego wydarzenia do TVP Info"

Do dyskusji właczył się także Cezary Gmyz, dziennikarz "Do Rzeczy" i korespondent TVP w Niemczech.

"Warto dodać, że relacja była zaplanowana zanim ktokolwiek się zaczął szczerzyć fake newsa o braku transmisji. Redakcja poprosiła mnie o wyjazd do Sztokholmu na początku minionego tygodnia" – oświadczył.

Już wcześniej Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka" apelował wraz z petycją do TVP, aby przeprowadziła transmisję z gali wręczenia nagrody Nobla Oldze Tokarczuk.

Polecamy także: OLGA TOKARCZUK SZYKUJE SIĘ NA UROCZYSTE ODEBRANIE NAGRODY NOBLA. WYBRAŁA JUŻ KREACJĘ

Może zaineteresuje Cię to: ZA NAMI PRÓBNA MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO. NIE MOGŁO ZABRAKNĄĆ TEKSTU NOBLISTKI OLGI TOKARCZUK

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: PODANO PRAWDZIWY POWÓD ZWYCIĘSTWA VIKI GABOR. UJAWNIŁ TO SAM PREZES TVP