Organizacja złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na podstawie zdjęć, które matka upubliczniała na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Na fotografiach widać kobietę, która trzyma na rękach swoje dziecko. Na scianach mieszkania wiszą zdjęcia Hitlera i symbole faszystkowskie.

Zgłoszenie przyjęła Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli, która po zbadaniu sprawy, przekazała ją do zduńskowolskiego Sądu Rejonowego.

Oskarżona Karolina W., decyzją sądu, będzie miała ograniczone prawa rodzicielskie, a także zostanie objęta kuratorem.

Jak informuje Konrad Dulkowski z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, postępowanie w sprawie przestępstwa z art., 256kk, zostało umorzone. Policja nie dopatrzyła się przesłanek, jakoby oskarżona propagowała faszystowskie zachowania.

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Karolina W. w trakcie przesłuchań przyznała, że fascynuje się ideologią faszystowską "prywatnie". Stąd ma na ciele tatuaże ze swastyką i symbolami III Rzeszy. Zdjęcia ze swoim rocznym dzieckiem na ręku i nazistowską flagą w tle zamieściła na Facebooku. Nie chciała jej zdjąć pomimo próśb swoich znajomych - napisali działacze OMZRiK.

Portal "Życie" informuje także... NA JAKIE PREMIE ŚWIĄTECZNE MOGĄ LICZYĆ POLACY. OTO KWOTY, KTÓRE WYPŁACAJĄ PRACODAWCY

Na portalu "Życie" dowiesz się również... MANDATY BĘDĄ UZALEŻNIONE OD ZAROBKÓW? JEDNO JEST PEWNE: KWOTY NA PEWNO PÓJDĄ W GÓRĘ

Warto sobie przypomnieć... BĘDZIE AŻ 113 DNI WOLNYCH OD PRACY! SPRAWDŹ, KIEDY MOŻESZ ZROBIĆ SOBIE WOLNE!