Nie jest niespodzianką, że Tesco już od dawna nie osiąga wyników finansowych, które mogłyby zadowolić centralę. Za każdym razem podkreśla się, że częściowo winne są temu zakazy handlu w niedziele, a także coraz popularniejsze zakupy internetowe.

Okazało się, że na koniec października złożono oferty na zakup spółki Tesco Polska, która ma pod sobą blisko 350 supermarketów oraz hipermarketów kompaktowych. Oferty te wpłynęły do banku inwestycyjnego Barclays, który reprezentuje brytyjskie Tesco.

Okazało się, że mimo redukcji etatów, zamykania niektórych sklepów oraz zmniejszenia powierzchni innych nie udało się zatrzymać strat spółki.

Tesco Polska postanowiło sprzedać kilka dobrych powierzchni w dużych miastach, które kupiły m.in. Leroy Merlin oraz Kaufland.

Przychody Tesco Polska od marca 2018 do lutego 2019 roku wynosiły 10,51 mld zł, podczas gdy rok wcześniej było to o 10,1% więcej – 11,7 mld zł. Wpływy, jakie otrzymywała spółka ze sprzedaży towarów, wyniosły 9,6 mld zł (w poprzednim roku było to 10,61 mld zł), a ze sprzedaży produktów – 916,5 mln zł (w poprzednim roku – 1,08 mld zł).

Jak informuje serwis WirtualneMedia, Tesco przegrało z dyskontami.

- Brytyjska sieć wchodząc do Polski w 1995 roku chciała rozbudowywać format hipermarketów. Ale dla klientów okazał się on ostatecznie mało konkurencyjny w stosunku do klasycznych dyskontów. Tutaj silna konkurencja marek: Biedronka, Lidl czy Kaufland wpłynęła na obraz polskiego rynku detalicznego. Na pewno zarządzający Tesco niezbyt fortunnie potrafili adaptować strategie rozwoju sieci do zmieniających się zachowań konsumenckich – mówi jeden z ekspertów.

Podaje się, że Tesco ma największe problemy finansowe właśnie w Polsce, jedną z głównych przyczyn jest brak zastosowania odpowiednich praktyk – strategii utrzymania oraz wzrostu biznesu.

Przypomnij sobie o… ZAGINĄŁ ŚLAD PO JOLANCIE PIEŃKOWSKIEJ. CO SIĘ STAŁO Z POPULARNĄ PREZENTERKĄ

Jak informował portal Życie: POLACY MOGĄ MIEĆ PROBLEMY Z ZUS. WYSTARCZY MAŁY BŁĄD, BY OTRZYMAĆ WEZWANIE DO ZAPŁATY

Portal Życie pisał również o… MIESZKAŃCY SĄ WYRYWANI ZE SNU, KURIERZY DOSTARCZAJĄ IM WEZWANIA. ROZPOCZĘŁA SIĘ POWSZECHNA MOBILIZACJA