Małe wyjaśnienie dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest kotylion – to narodowy symbol Polaków, składający się z dwóch różnokolorowych wstążek. Są one związane ze sobą w taki sposób, by tworzyć dwa okręgi.

Okrąg centralny jest oczywiście w kolorze białym, natomiast zewnętrzny, który go okala – w kolorze czerwonym. Średnica kotylionu powinna wynosić od 4 do 6 cm.

Tak przygotowana kokarda odwołuje się do godła Królestwa Polskiego. Odwzorowuje bowiem białego orła na czerwonym tle.

Kotylion na 11 listopada powinni przygotować wszyscy, którzy wybierają się na Marsz Niepodległości. W ten sposób cała Warszawa wypełni się narodowymi symbolami.

Możesz przygotować taką wstążkę nawet wtedy, gdy nie wybierasz się do stolicy na Marsz Niepodległości. 11 listopada w całej Polsce organizowane są bowiem również mniejsze marsze. Noszenie biało-czerwonego symbolu w tym uroczystym dniu to znak miłości do kraju.

W Internecie dostępnych jest wiele poradników dotyczących tego, jak poprawnie przygotować biało-czerwoną kokardę. Z takimi instrukcjami poradzą sobie nawet ci mniej uzdolnieni manualnie!

Chcesz przygotować kotylion na Marsz Niepodległości? Będą Ci do tego potrzebne dwie wstążki – czerwona o szerokości ok. 2 cm i długości 155 cm, a także biała o szerokości ok. 2 cm i długości 95 cm. Powinieneś również wyciąć z papieru kilka okręgów o różnej wielkości.

Czerwoną wstążkę musisz przewlec na okrętkę przez duży okrąg. Analogicznie do tego, białą wstążkę musisz przewlec przez mały okrąg. Następnie biały okrąg naklej na czerwony, a w środku przymocuj białe kółko, np. z tektury. Powinno mieć średnicę około 2,5 cm.

Pozostałe kawałki wstążek przymocuj na dole kokardy i przyczep agrafkę. Kotylion na Marsz Niepodległości 11 listopada już jest gotowy!

Przeczytaj również o... ŻEGNAMY POSŁA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI! WSZYSTKO WYDARZYŁO SIĘ DZIŚ W NOCY

Portal "Życie" informuje... OPOZYCJA DOGADAŁA SIĘ W SPRAWIE MARSZAŁKA SENATU! TOMASZ GRODZKI WSPÓLNYM KANDYDATEM

Na łamach portalu "Życie" dowiesz się również... JEŚLI ZACHORUJESZ, MOŻESZ STRACIĆ ZASIŁEK! CO ZROBIĆ, BY TEGO UNIKNĄĆ