Walki internetowych celebrytów i youtuberów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Gala Fame MMA 3 miała miejsce w marcu 2019 roku. Rodzice 12-letniego Aleksandra wykupili dostęp do kodowanej transmisji owej gali.

Chłopiec skorzystał z tego i zaczął retransmitować wydarzenie na swoim kanale na YouTube. Jak informuje Fakt, skończyło się to w bardzo nieprzyjemny sposób.

Retransmisję oglądało na kanale Aleksandra 120 tysięcy osób. Kolejnego dnia chłopiec przyznał się do tego na filmiku, który następnie wrzucił do sieci. Tą drogą dowiedzieli się o retransmisji organizatorzy gali Fame MMA.

Zażądali oni od rodziny Aleksandra odszkodowania w wysokości 2,5 miliona złotych, za straty spowodowane nielegalnymi oglądającymi, którzy nie opłacili usługi. Taka kwota przeraziła rodziców chłopca.

- Jestem oficerem pożarnictwa, moja żona pracuje w branży hotelarskiej. Skąd mielibyśmy wziąć ponad dwa miliony złotych? – pytał jego ojciec.

12-latek choruje na zespół Aspergera. Z powodu tego zaburzenia, Aleksander nie jest w stanie przewidzieć skutków swoich czynów, nie kalkuluje jak w pełni zdrowe dziecko.

Organizatorzy Fame MMA tłumaczyli się, że chcieli pójść z rodzicami dziecka na ugodę. Jednak współpraca w zaproponowanej przez nich formie nie doszła do skutku.

- Podjęliśmy więc próbę rozwiązania tej sprawy. Zaproponowaliśmy rodzicom, aby chłopiec pojawił się w filmiku edukacyjnym przestrzegającym użytkowników sieci przed nielegalnymi streamami. Jednak byliśmy przez nich zwodzeni, co w konsekwencji sprawiło, że musieliśmy złożyć ten wniosek – mówił Krzysztof Rozpara, jeden z właścicieli Fame MMA.

Sprawa wciąż jest w toku. Rodzice Aleksandra chcieliby pójść na ugodę, ale wymagają też, aby jej warunki były odpowiednie dla obydwu stron.  

Przypomnij sobie o… ILE ZARABIA SIĘ NA YOUTUBE W POLSCE? ASTRONOMICZNE STAWKI YOUTUBERÓW

Jak informował portal Życie: BOHATERSKA KOBIETA URATOWAŁA SWOJE DZIECKO! WSZYSTKO NAGRAŁY KAMERY! [WIDEO]

Portal Życie pisał również o... ŚWIETNA PROMOCJA W PRZEBOJOWEJ APLIKACJI! ZAŁOŻYSZ KONTO ZA DARMO I JESZCZE DOSTANIESZ PIENIĘŻNY BONUS!