12 listopada 2018 roku był dniem wolnym od pracy oraz szkoły. Jak będzie w tym roku? Czy 12 listopada ponownie będziemy mieć wolne?

12 listopada 2018 roku został uznany jako nowe święto narodowe, a co za tym idzie – był dniem wolnym od szkoły oraz pracy. Stało się tak, gdyż politycy PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy. Zakładał on uczynienie tego dnia świętem ze względu na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Projekt został zatwierdzony i 12 listopada 2018 roku stał się dniem wolnym.

Czego możemy się spodziewać 12 listopada tego roku?

„Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej” – brzmiał fragment zeszłorocznego projektu ustawy.

Okazuje się jednak, że wówczas uczyniono 12 listopada 2018 roku wolnym za 11 listopada, który przypadał w niedzielę.

- Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówiono.

Jak podaje Gazeta Pomorska, było to jednorazowe. Świętem ustawowo wolnym jest 11 listopada, który w tym roku wypada w poniedziałek.

11 listopada to jedno z ważniejszych polskich świąt państwowych, ponieważ dzień ten jest rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

12 listopada, wtorek, nie będzie wolny od pracy i szkoły. Sklepy tego dnia będą otwarte.

Jurek Owsiak ma wielkie serce. Zobacz, jak pomaga tym razem! Wielki gest Jurka Owsiaka. Oferuje duże wsparcie dla potrzebujących!

Słyszałeś o studentce, która podrywała księcia? Książę Harry odrzuca zaloty studentki. Co powiedział?

Martyna Piotrowska