W związku z dynamicznym rozwojem rynku e-commerce w naszym kraju Poczta Polska postanowiła zmienić swoją strategię. Z tradycyjnego operatora chce skierować się na tory obsługi e-handlu. Przedsiębiorstwo podejmuje już bardzo duże zmiany w tym zakresie. Intensywnie rozwija między innymi sieć samoobsługowych automatów paczkowych, które będą ulokowane w marketach sieci Biedronka.

Rynek e-commerce w Polsce jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Europie. Rynek internetowego handlu rośnie w naszym kraju niezmiennie z roku na rok. Obecnie zakupy w sieci robi już ponad 17 proc. Polaków.

Poczta Polska odpowiada na ten trend i z tradycyjnego operatora przestawia się na obsługę e-commerce. Polskie przedsiębiorstwo rozwija bardzo dynamicznie sieć samoobsługowych automatów paczkowych, które będą znajdowały się nie tylko w urzędach pocztowych, ale również w marketach sieci Biedronka. Rozszerzany jest też system click&collect – Poczta Polska stworzyła już sieć 12 tysięcy punktów odbioru.

– Udział przesyłek związanych z e-commerce w przychodach Poczty Polskiej cały czas się zwiększa. W tej chwili jest to już prawie 1 mld zł. Oprócz klasycznych przesyłek kurierskich, są też mniejsze przesyłki listowe, które również zawierają towary, i w tym roku będą one stanowić już 16 proc. całości naszych przychodów – informuje Grzegorz Kurdziel, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

– Strategicznie przewidujemy, że w ciągu najbliższych pięciu lat przychody z tego segmentu będą już dominujące dla naszej firmy – dodał Kurdziel.

Poczta Polska coraz bardziej kontroluje też ściąganie od Polaków zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego: WEJDĄ DO TWOJEGO DOMU I WLEPIĄ SUROWĄ KARĘ! JUŻ BLISKO 10 TYSIĘCY OSÓB TO SPOTKAŁO

Przeczytaj również o niesamowitym znalezisku w starym fotelu: ZNALAZŁ NA ŚMIETNIKU STARY FOTEL, A W NIM… NIE MÓGŁ UWIERZYĆ, JAK TO ZOBACZYŁ!

Źródło: „biznes.interia.pl”