PKO BP to jeden z najbardziej popularnych banków w Polsce. Jak się okazało, szykuje zmiany na lepsze dla swoich klientów – obniży opłaty!

PKO BP zdecydowało się na obniżenie opłat za niektóre usługi. Wszystko dlatego, że Unia Europejska wprowadziła nowe zapisy – rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/519 z 19 marca. To przepis, który zobowiązuje banki do takich działań.

Według nowych przepisów banki muszą pobierać takie same opłaty za przelewy oraz wypłaty środków z bankomatów na terenie całej UE, jak w Polsce.

Jak podaje Biznesinfo.pl, nowy cennik PKO BP będzie obowiązywał od 1 grudnia. Obniżone zostaną koszty przelewów SEPA (w euro). Będą kosztować od 0 do 8 złotych – zależnie od rodzaju konta i sposobu zlecenia przelewu (aplikacja, strona internetowa, infolinia lub oddział banku).

Niższe ceny przelewów będą dotyczyły przekazania środków do krajów UE, Andory, Liechtensteinu, Monako, Islandii, Norwegii, Szwajcarii, Watykanu i San Marino.

Klienci banku mogą się spodziewać także niższych opłat za wypłatę pieniędzy z bankomatu przy użyciu karty debetowej. Od 1 grudnia wypłata będzie kosztować 3% wartości wypłacanych środków, min. 5 złotych. Obecnie jej koszt wynosi 3%, lecz minimalnie 10 złotych.

Ważną informacją dla klientów banku jest także fakt, że jeśli zlecimy przelew jeszcze w listopadzie, jako datę wykonania podając grudzień, zostaniemy objęci kosztami obliczonymi według nowego cennika.

Zmieni się także cennik banku dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji. Nowe zasady dla firm będą obowiązywać od 15 grudnia.

Ważne informacje dla użytkowników platformy! KORZYSTASZ Z TEJ APLIKACJI? TWOJE DANE MOGŁY ZOSTAĆ UJAWNIONE!

Jedno zdjęcie, wiele różnych komentarzy. Musisz to zobaczyć! BEATA SZYDŁO JADĄCA LOTNISKOWYM AUTOBUSEM. ZDJĘCIE BYŁEJ PREMIER WYWOŁYWAŁO LAWINĘ KOMENTARZY

Martyna Piotrowska