Rzadko spotykamy się z wysokimi emeryturami. Choć w Polsce ponad 7 milionów seniorów pobiera to świadczenie, najczęściej są one niewiele wyższe niż najniższa krajowa. Zastanawialiście się kiedyś, jak wysokie są rekordowe emerytury?

Według wyliczeń ZUS z lipca bieżącego roku mediana emerytur to 1440 złotych netto. Szacuje się, że około połowa seniorów otrzymuje mniej już 1680 zł netto miesięcznie.

Jak podaje Biznesinfo.pl, wśród emerytów znajdziemy również osoby o całkiem sporych świadczeniach.

Na emeryturę wyższą niż 15 tys. złotych może liczyć tylko 12 osób w całym kraju – przy czym jeden z seniorów otrzymuje 22,4 tys. złotych miesięcznie.

Porównując medianę świadczeń brzmi to nierealnie. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS, zdradza, że wspomniany mężczyzna pracował przez 57 lat, a na emeryturę przeszedł dopiero w wieku 81 lat.

Osobą, która otrzymuje najniższe świadczenie, jest mężczyzna, któremu ZUS co miesiąc przelewa na konto… 4 grosze. Pracował tylko 1 miesiąc i 13 dni w ciągu życia.

Niestety większość stanowią seniorzy o bardzo niskich wpływach. Tylko 427 osób może liczyć na świadczenia wyższe niż 10 tys. zł, zaś aż 28 600 emerytów otrzymuje poniżej 500 złotych netto miesięcznie.

Nie ma wesołych perspektyw – w kolejnych latach będzie coraz więcej seniorów otrzymujących najniższe emerytury.

Zobacz, jak razem wyglądają! BYŁA PARTNERKA HUBERTA URBAŃSKIEGO PO RAZ PIERWSZY POKAZAŁA SIĘ PUBLICZNIE Z NOWYM MĘŻEM

Selena znów jest szczęśliwa! SELENA GOMEZ ZNÓW PROMIENIEJE. CZY TO KONIEC ”ERY BIEBERA”?

Martyna Piotrowska