Piloci linii Southwest Airlines zostali oskarżeni o podglądanie pasażerów. Zdaniem stewardess, mężczyźni umieścili kamery w toaletach. Nagrania mieli oglądać za pomocą tabletu umieszczonego w kokpicie samolotu.

O tym, do czego dopuścili się dwaj piloci, poinformowała w lutym 2017 roku, jedna ze stewardess. Podczas lotu z Pittsburgha do Phoenix, kobieta zauważyła włączonego iPada, na którym odtwarzany był obraz z toalety.

Jak donosi „Radio Zet”, jeden z pilotów poprosił stewardessę o to, by ta przyszła do kokpitu, gdy on sam uda się do toalety. Wedle przepisów, takie zachowanie jest konieczne, ponieważ podczas lotu, co najmniej dwie osoby muszą przebywać w kokpicie.

Po wyjściu pilota, kobieta zauważyła włączony sprzęt. Jednak prawdziwe zdziwienie wywołało odtwarzane na nim nagranie. Na ekranie pojawił się bowiem pilot, który przed chwilą zapowiedział pójście do toalety.

Kiedy stewardessa, zapytała o nagranie drugiego z pilotów, ten odpowiedział, że to  „część nowego wymogu bezpieczeństwa i ściśle tajne działanie polegające na tym, że w Boeingach 737-800 musiały zostać zainstalowane ukryte kamery”.

Mężczyzna miał także poprosić kobietę, aby to, co zobaczyła, zachowała w tajemnicy. Stewardessa jednak nie pozostawiła tej sprawy i postanowiła zareagować. O sytuacji poinformowała sąd federalny w Arizonie, w którym to złożyła pozew.

Piloci zaprzeczyli jednak stawianym zarzutom. Obaj zgodnie twierdzą, że iPad był własnością jednego z nich oraz nie wykorzystywali go nagrywania pasażerów.

Władze linii Southwest Airlines dotychczas nie skomentowały sytuacji, tłumacząc, że trwa postępowanie sądowe.

Chcesz wiedzieć, co wypada, co nie?Zajrzyj do tego artykułu:CHCESZ WIEDZIEĆ, JAK SIĘ ZACHOWAĆ W KAŻDEJ SYTUACJI? OTO ZASADY SAVOIR-VIVRE, KTÓRE POWINIENEŚ ZNAĆ!

Dowiedz się także, co słychać u polskich gwiazd: MARCELINA ZAWADZKA NIE WYGLĄDA JUŻ TAK IDEALNIE? PORÓWNANO ZDJĘCIA Z PRZESZŁOŚCI MISS POLONIA!

Weronika Wojciechowska