Bezpańskie psy niespodziewanie weszły do kościoła podczas mszy. Czworonogi wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród zgromadzonych. Niektórzy chcieli uciekać, jednak gdy prawda wyszła na jaw większość nie mogła powstrzymać łez.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Okazuje się, że często są też przyjaciółmi księży. Duchowny z Brazylii daje świetny przykład swoim „kolegom po fachu”.

Bezdomne psy na mszy w kościele

Joao Paulo Araujo Gomes to duchowny jednego z kościołów w Brazylii. Ksiądz stara się iść z duchem czasu i stosuje często nietypowe rozwiązania codziennych problemów. Według informacji na portalu Pikio.pl w ostatnim czasie wzbudził ogromną sympatię wśród parafianów pokazując swoje podejście do bezdomnych zwierząt.

Aktualnie ksiądz znany jest w całej okolicy z tego, że chętnie zaprasza na swoje mszy psy. Początkowo wierni z ogromnym zdziwieniem patrzyli na czworonogi biegające po kościele. Na jednym z kazań duchowny opowiedział dlaczego pozwala im uczestniczyć w nabożeństwie.

Nowy, kochający dom dla bezdomnych psów

„Pomogłem kilku psom z poważnymi problemami zdrowotnymi. Niektóre z nich przywiozłem do domu parafialnego, a później zostały adoptowane. Trzy zostały ze mną. Dziś są moimi dziećmi i śpią w moim łóżku.” – podzielił się ksiądz

Okazuje się, że regularne wizyty psiaków na mszy pomogły im w znalezieniu nowego domu. Kilku wiernych wypatrzyło je podczas mszy, co skłoniło ich, aby dać im szansę na lepsze życie. Dzięki duchownemu wiele błąkających się, samotnych zwierząt w końcu może znaleźć schronienie. Obecnie na plebanii mieszka kilkanaście psów. Dostają wodę i pożywienie oraz mają wyznaczone miejsce na sen. Dzięki temu czworonogi nie tylko są bezpieczne, ale też mają z kim iść na spacer, gdyż wierni chętnie pomagają księdzu, działając niczym wolontariusze w schroniskach.

Psy miały dużo szczęścia, że spotkali na swojej drodze duchownego. Okazuje się, że jego postawę popierają również inni kapłanie. Wiele parafianów uważa, że władze Kościoła powinny działać w ten sposób. Dzięki temu dadzą dobry przykład innym, że warto pomagać zarówno ludziom, jak i zwierzętom.

Psy, które wyglądają jak pandy! Więcej dowiesz się czytają artykuł: CO TAM SIĘ STAŁO… PRZEFARBOWALI PSY I MÓWILI LUDZIOM, ŻE TO PANDY!

Wyjątkowa historia małego chłopca, który został wielkim bohaterem! Pisaliśmy o nim tutaj: MAŁY WIELKI BOHATER. POZNAJCIE KENA – CHŁOPCA, KTÓRY W WIEKU 8 LAT ZAŁOŻYŁ SCHRONISKO

Patrycja Hampelska