Myślała, że znalazła psa, ale rzeczywistość okazała się inna. Australijka otrzymała wyniki badań DNA zwierzaka, który, jak opisywała spadł na jej podwórko… z nieba. Kim okazał się tajemniczy gość?

W sierpniu, w Bright, miejscowości oddalonej o 320 km na północny wschód od Melbourne, pewna Australijka znalazła psa. A przynajmniej była przekonana, że istota, którą widzi jest psem. Jak podaje portal ‚o2.pl”, kobieta szybko sfotografowała zwierzę i wrzuciła zdjęcie do sieci.

Zdecydowała się także zabrać szczeniaka do weterynarza. Pracownicy przychodni dla zwierząt nie potrafili jednak określić, czy przyniesione przez kobietę zwierzę faktycznie jest psem. Wówczas zdecydowali się wykonać badania DNA.

Po uzyskaniu wyników, pracownicy przychodni poinformowali: „Po tygodniach niecierpliwych oczekiwań badania z laboratorium genetycznego UNSW wyjawiły, że Wandi to stuprocentowy górski dingo z Victorii”

Czym dingo różni się od domowego psa?

Mianowicie, dingo to jedynie przedstawiciel rodziny psowatych, który od naszych domowych pupili różni się m.in. budową czaszki, a także tym, że nie potrafi szczekać. Co ciekawe, dingo żywią się właśnie małymi zwierzętami domowymi oraz małymi kangurami czy królikami.

Oprócz informacji, jakie zwierzę znalazła, Australijka uzyskała odpowiedź na pytanie, skąd zwierzę wzięło się na jej podwórku. Zdaniem specjalistów, szczeniak dingo został wykradziony przez orła, który musiał upuścić go w locie. Ku takiej teorii skłaniają się także obrażenia, jakie zaobserwowano u zwierzaka.

Pracownicy przychodni rozwiązali więc zagadkę spadającego z nieba psa. A znaleziony szczeniak Wandi trafi teraz do ośrodka, w którym zostanie włączony do programu badań nad hodowlą tej rasy.

Chcesz poznać więcej ciekawostek? Przeczytaj ten artykuł: INTERNAUCI Z CAŁEGO ŚWIATA ZACHWYCENI FOTOGRAFIĄ Z UŚMIECHNIĘTYM NOWORODKIEM WTULONYM W MAMĘ. KRYJE SIĘ ZA NIM WZRUSZAJĄCA HISTORIA

Bądź także na bieżąco, z tym, co dzieje się w kraju: SETKI TYSIĘCY OSÓB MIESZKAJĄCYCH W PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI POLSKI MOŻE STRACIĆ DOMY! NAUKOWCY OSTRZEGAJĄ

Weronika Wojciechowska