Czas zacząć przyzwyczajać się do myśli, że Polacy to hojny naród. Samochody od bezdomnego, kamienica od żołnierza AK. Lepiej sprawdzić, do kogo należy Wawel – ten gorzki dowcip krąży od pewnego czasu po Krakowie. Ale okazuje się, że prezes NIK otrzymał też piękny dom w Małopolsce. Od ubogiego emeryta, wg oficjalnej wersji.

W gminie Brzesko, 45 minut z Krakowa trasą A4, położony jest piękny dom. To właśnie ten dom otrzymał prezes NIK od ubogiego starszego pana będącego na emeryturze. Tą nieruchomość Marian Banaś miał otrzymać wraz z kamienicą w Krakowie. W zamian za prezenty, starszy mężczyzna miał mieć zapewnioną dożywotnią opiekę i pogrzeb. W 2007 roku darczyńca zmarł, a Marian Banaś sprzedał dom w gminie Brzesko.

– Cena była bardzo atrakcyjna. 65 tys. zł za 55 metrów kwadratowych plus poddasze. Dom wymagał jednak solidnego remontu – mówi kobieta, która kupiła posiadłość.

Okazuje się, że poza wspomnianym domem i kamienicą, Marian Banaś wraz żoną byli w posiadaniu połowy kolejnej kamienicy w Krakowie i działki. W tej chwili, posiadają dwa mieszkania i dwa domy. Szacuje się wartość ich majątku na ok 6-7 mln złotych. Ciężko jest jednoznacznie określić kwotę, ponieważ prezes NIK mało skrupulatnie wypełniał oświadczenia majątkowe. A zdarzało mu się również… pominąć zera w rachunku.

Do tej pory politycy PiS bronili Mariana Banasia. Widząc jednak jak bardzo szkodzi wizerunkowi partii, dodatkowo nie zamierza podać się dobrowolnie do dymisji, członkowie Prawa i Sprawiedliwości zaczynają mówić, że prezes NIK nie należy do partii, a jego postępowanie wpływa tylko na jego wizerunek.

Kontrola oświadczeń majątkowych prezesa NIK przez CBA trwała pół roku. W środę podano informację o jej zakończeniu. Nieoficjalnie wiadomo, że w oświadczeniach majątkowych Banasia stwierdzono nieprawidłowości. Zastrzeżenia budzi głównie fakt w jaki sposób pensja urzędnicza pozwoliła Banasiowi na zgromadzenie majątku wartego kilka milionów złotych.

Podobny temat: CIĄG DALSZY SPRAWY MARIANA BANASIA. KIM JEST TAJEMNICZY WIESŁAW K.?6

Może Cię zainteresować: SPRZECIW WOBEC NOWEGO PROGRAMU RZĄDU. MNÓSTWO POLAKÓW NIEZADOWOLONYCH ZE ŚWIADCZEŃ!

Wiedziałeś o tym?: NATYCHMIAST ODINSTALUJ TE APLIKACJE – MOGĄ BYĆ SZKODLIWE DLA TWOJEGO SMARTFONA!

Źródło: „fakt.pl”