Złożyłeś wniosek o 500+ i nie otrzymałeś jeszcze pieniędzy? Nie wszystko stracone. Możesz złożyć skargę i przyspieszyć proces  wydania decyzji. Powiemy Ci, jak to zrobić.

Zgodnie z programem 500 + każdy, kto posiada dzieci, bez względu na uzyskiwany dochód może ubiegać się o zasiłek w wysokości 500 zł. Kwota 500 zł przysługuje – w przeciwieństwie do poprzednich założeń programu, na każde dziecko.

Od lipca bieżącego roku rodzice mogli składać wnioski o wyrównanie wypłat zaległych świadczeń. Co jeśli pieniądze nie dotarły? Okazuje się, że jest na to sposób. Można złożyć skargę, która prawdopodobnie przyspieszy proces wypłat.

Jak podpowiada ,,Fakt.pl” skargę można składać do Urzędu Wojewódzkiego. Pismo musi zawierać dokładny opis sprawy oraz (co bardzo ważne) termin, w którym składaliśmy wniosek. Następnie Urząd Wojewódzki zwróci się z prośbą o wyjaśnienie do Ośrodka Pomocy Społecznej i jeśli to konieczne – przeprowadzi kontrolę.

Sprawdź, czy jesteś na liście zagrożonych użytkowników: KORZYSTASZ Z TEJ APLIKACJI? TWOJE DANE MOGŁY ZOSTAĆ UJAWNIONE!

Zdjęcie byłej premier wywołało lawinę komentarzy, musisz to zobaczyć: BEATA SZYDŁO JADĄCA LOTNISKOWYM AUTOBUSEM. ZDJĘCIE BYŁEJ PREMIER WYWOŁYWAŁO LAWINĘ KOMENTARZY

Ewelina Rozworska