Popularna w Polsce marka Reserved postanowiła zacząć korzystać z przełomowej technologii RFID. Dzięki niej łatwiejsza będzie lokalizacja każdego produktu znajdującego się w sklepie. Duże ułatwienie przyniesie to również dla klientów sieciówki. Technologię RFID wprowadzają też inne sklepy w naszym kraju.

Jak podaje Business Insider, w Reserved zakończyło się właśnie trwające rok wdrażanie technologii RFID. Jej działanie polega na zainstalowanie w każdej sztuce sprzedawanego produktu specjalnego chipa. Instalowane są w nich układy elektroniczne z zakodowanymi danymi oraz antena odbiorczo-nadawcza.

Do zlokalizowania ubrania z wszczepionym chipem, zwanym też czasami znacznikiem, służy specjalne urządzenie wyposażone w antenę.

– RFID ma zasypać przepaść technologiczną, która dzieli stacjonarny kanał sprzedaży od kanału online. Ten projekt obok e-commerce i data science jest kluczowym projektem wspierającym fashion tech – poinformował wiceprezes LPP, Jacek Kujawa.

Wprowadzenie technologii RFID było długotrwałe i kosztowne, ale właściciele Reserved, firma LPP, przekonują, że to nowatorskie rozwiązanie przyniesie wymierne efekty dla wszystkich. Skorzystają z niego zarówno pracownicy sklepów, jak i ich klienci.

– Możemy dokładnie kontrolować to, co jest na sali sprzedaży i osiągamy blisko 100 proc. zgodności z naszymi założeniami. To oznacza poprawę dostępności towaru dla klientów o około 15 proc. Elektroniczne metki usprawniają także procesy w salonie – przekonywał Jacek Kujawa.

Na wprowadzenie technologii RFID zdecydował się również Decathlon oraz Zara. W najbliższym czasie w kolejnych sieciówkach można się spodziewać wprowadzenia tego samego systemu. Jak na razie mówi się o takich markach, jak Cropp, House, Mohito, Sinsay czy Pull & Bear.

Spore udogodnienia czekają też na kupujących w Lidlu: WIELKIE ZMIANY DLA KLIENTÓW LIDLA. TO PIERWSZE TAKIE ROZWIĄZANIE W POLSCE!

Edyta Górniak znowu zachwyciła swoim strojem. Musisz to zobaczyć: EDYTA GÓRNIAK NA KONFERENCJI PRASOWEJ NOWEGO PROGRAMU TVN. JEJ KREACJA OLŚNIŁA WSZYSTKICH!

Joanna Tec