W przyszłym roku, decyzją Narodowego Banku Polskiego, pojawi się aż 21 nowych kolekcji monet. Do obiegu mają trafić monety m.in. odnoszące się do katastrofy smoleńskiej czy 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Plan emisji kolekcjonerskich monet i banknotów na rok 2020 zapowiada wiele nowości. Już w styczniu 2020 roku, do obiegu trafią monety z serii „Skarby Stanisława Augusta-Zygmunta III Wazy” o nominałach 500 i 50 zł.

Następna będzie tzw. „moneta smoleńska”, która pojawi się w związku z 10 rocznicą tragedii smoleńskiej. Dostępne będą monety o nominale 100 zł i średnicy 2,1 cm oraz 10 zł i średnicy 3,2 cm. Nakład pierwszej z nich wyniesie 1,5 tys, z kolei drugiej 14 tys.

W kwietniu NBP wyda kolejne monety, w nakładzie 966 sztuk. W tym miesiącu, z okazji 100 rocznicy urodzin polskiego papieża. W tej chwili nie wiadomo, ile będą kosztowały kolekcjonerskie okazy, których możemy oczekiwać w przyszłym roku.

Warto dodać, że już w tym roku, do obiegu trafiły nowe monety m.in. upamiętniające 100 rocznicę powstania Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Przeczytaj: „MAFIA WNUCZKOWA”. KSIĄŻKA HANNY DOBROWOLSKIEJ OBNAŻA MECHANIZMY PRZESTĘPCÓW

Zobacz także: ANGELINA JOLIE ROMANSUJE Z KOBIETĄ! ZNALAZŁA POCIESZENIE PO ROZSTANIU Z BRADEM PITTEM?

Źródło: „o2.pl”