Mieszkańcy Krakowa od długiego czasu walczą o to, aby na terenie jednej z działek powstał park. Okazuje się, że teren może niebawem stać się własnością krakowskiej kurii, której przedstawiciel, arcybiskup Marek Jędraszewski wysłał pismo do władz miasta o jej przekazanie.

Wniosek dotyczy dwóch działek, leżących na terenie dawnego Motelu Krak, nieopodal ronda Ofiar Katynia. Obszar od jakiegoś czasu uzupełniany jest nowymi budynkami mieszkalnymi – część z nich już powstała, natomiast następne są w fazie budowy. Przedstawiciele krakowskiej kurii uznali, że spory wzrost liczby mieszkańców w tej części miasta wymaga postawienia nowego kościoła.

Arcybiskup Marek Jędraszewski wziął sprawy w swoje ręce i na początku sierpnia skierował pismo do prezydenta miasta, Jacka Majchrowskiego. Poprosił w nim o przekazanie działki w bliskim sąsiedztwie nowych bloków, a także umożliwienie dojazdu do kościoła od ul. Wizjonerów. Dokument ujrzał światło dzienne po ponad miesiącu. Jego treść do mediów społecznościowych wrzucić jeden z pracowników kancelarii magistratu. W dokumencie zawarto dokładne informacje na temat działek. Arcybiskup zaznaczył, że chodzi o teren w rejonie ulicy Wizjonerów o łącznej powierzchni 2530 metrów kwadratowych.

Głos w tej sprawie zabrali radni, którzy są dość mocno zaskoczeni całą sprawą. – Zastanawiające w tej sprawie jest jeszcze jedno, pismo nosi datę wpływu 3 września 2019, mamy 20 października 2019, jak do tej pory wszelkie sprzedaże, zamiany czy przekazania działek gminnych opiniowały, co najmniej dwie komisje rady miasta Krakowa. Powyższe pismo mimo upływu ponad miesiąca od daty wpływu do tej pory nie zostało skierowane ani do komisji – powiedział szef komisji budżetu rady miasta, Andrzej Hawranek.

Co więcej, radni podzielają zdanie mieszkańców, którzy od długiego czasu walczą o to, aby na wnioskowanym przez kurię terenie powstał park. – Mieszkańcy od dawna walczą o to, aby na działce po dawnym, legendarnym motelu Krak powstał park – zauważył radny Łukasz Maślona. – Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić, czy władze miasta zamierzają przystać na tę propozycję i przygotować projekt uchwały w sprawie sprzedaży tego terenu z bonifikatą? Uważam, że należy zakończyć proceder przekazywania terenów miejskich z tak wysokimi bonifikatami – dodał.

Statystyki nie kłamią. Zobacz, wpływa na spadek zainteresowania kościołem: KOŚCIÓŁ ZNALAZŁ SIĘ W OGROMNYM KRYZYSIE! STATYSTYKI MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE

Mieszkaniec Warszawy dokonał zaskakującego odkrycia. Sprawdź: ZNALAZŁ NA ŚMIETNIKU STARY FOTEL, A W NIM… NIE MÓGŁ UWIERZYĆ, JAK TO ZOBACZYŁ!

Źródło: „Onet.pl”