Amerykańscy meteorolodzy przygotowali prognozę dla Europy. Możemy spodziewać się naprawdę trudnych warunków. Ze znacznym ochłodzeniem nawiedzą nas sztormy i nawałnice.

Zdaniem meteorologów największe załamania pogodowe będą miały miejsce w styczniu. Okres sztormów i nawałnic rozpocznie się w Wielkiej Brytanii, Skandynawii oraz północnej części Europy. Trwać może aż do lutego.Na południu Europy możemy spodziewać się dużej wilgotności, która spowodowana będzie opadami deszczu i śniegu.

– Rzeka Ren po raz kolejny miała niski poziom wody przez drugą połowę lata i, jak do tej pory, również jesienią. Miało to wpływ zarówno na handel, jak i podróżowanie. Po raz kolejny ustanowiono ostrzeżenia, które zmieniły zasady podróżowania po rzece […] Półwysep Iberyjski odpocznie od suszy. Opady deszczu będą napędzać wzrost roślin, ale należy pamiętać o tym, że gdy rośliny wyschną na wiosnę, to mogą pomagać rozprzestrzeniać się pożarom – twierdzi Tyler Roys z AccuWeather.

Spokojnie zimę przejdą mieszkańcy Bałkanów, gdzie sztormy i opady zdarzą się jedynie miejscowo. Trwająca około 2 do 3 tygodni susza może spowodować zanik śniegu w górskich pasmach Włoch i Górach Dynarskich.
Najostrzejszy mróz dopadnie Skandynawię i wschodnią Europę. Zimę rozpocznie napływ arktycznego powietrza, które znacznie obniży temperaturę powietrza. Najzimniej ma być na paśmie pomiędzy Finlandią a Ukrainą. Zimne masy powietrza mogą napłynąć także terytorium Polski.

SPRAWDŹ TAKŻE: PRZEDSIĘBIORCA STRACIŁ PONAD 340 TYSIĘCY ZŁOTYCH, A WSZYSTKO PRZEZ JEDNO KLIKNIĘCIE!

ŻYCIE RADZI: CO ZROBIĆ, BY NA EMERYTURZE NIE LICZYĆ KAŻDEGO GROSZA? ZACZNIJ OD ZARAZ!

Źródło: ”Pikio.pl”