Muzyka disco polo ma wielu fanów, dzięki czemu artyści reprezentujący ten nurt nie narzekają na brak propozycji występów. Jak podaje portal "Goniec", największe gwiazdy disco polo mogą liczyć na spore gaże za swoje występy. Kto zarabia najwięcej.

Muzyka disco polo przeżywa swój renesans. Król jest jeden!

W ostatnich latach muzyka disco polo przeżywa swój prawdziwy renesans, co zawdzięcza między innymi prezesurze Jacka Kurskiego w TVP. To właśnie on regularnie zapraszał na koncerty muzyków tego nurtu. Topowi muzycy mogą liczyć na imponujące gaże za swoje występy.

Zdaniem "Super Expressu" na największą gażę może liczyć Zenek Martyniuk, który jest niekwestionowanym królem disco polo. Martyniuk za jeden koncert inkasuje od 25 do nawet 30 tysięcy złotych.

Imponująca jest nie tylko kwota, jaką dostaje za jeden występ, ale także ilość koncertów, jakie gra. Kalendarz Zenka i zespołu Akcent jest wypełniony po brzegi. Zdarza się, że występuje nawet kilka razy w ciągu jednego dnia.

Zenek Martyniuk. Źródło: youtube.com
Zenek Martyniuk. Źródło: youtube.com
Zenek Martyniuk. Źródło: youtube.com

Na takie gaże mogą liczyć muzycy disco polo

Tabloid wskazuje, że kolejne miejsce w zestawieniu najlepiej zarabiających muzyków disco polo zajmuje Marcin Miller z zespołu Boys. Muzyk sam nie ukrywa, że liczba jego koncertów jest niższa niż przed laty, to nie zamierza zmniejszać pobieranych za swoje występy pieniędzy. Inkasuje za nie 30 tysięcy złotych.

Marcin Miller / YouTube: MarcinMillerBOYS
Marcin Miller / YouTube: MarcinMillerBOYS
Marcin Miller / YouTube: MarcinMillerBOYS

Muzyk znany fanom diso polo, jako Miły Pan za jeden koncert pobiera średnio 14 tysięcy złotych. Jest to kwota o połowę niższa niż w przypadku poprzedniej dwójki, ale przy dużej ilości koncertów składa się na całkiem niezłe zarobki. Piotr Kołaczyński tylko w lipcu miał zaplanowane 50 występów.

Na temat swojej gaży niechętnie mówi Magdalena Narożna z zespołu Piękni i Młodzi. Z rozmowie z "Show News" stwierdziła, że gaża, jaką otrzymują muzycy, dzielona jest między członków zespołu, menadżera, tancerzy. Do tego wszelkiego rodzaju opłaty i podatki, które mocno uszczuplają osiągane dochody. W tym przypadku występ kosztować może nawet 35 tys. złotych.

Magdalena Narożna / YouTube:  Wirtualna Polska
Magdalena Narożna / YouTube: Wirtualna Polska
Magdalena Narożna / YouTube: Wirtualna Polska

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Krawczyk zarabia krocie, choć nie ma go już z nami od dwóch lat. Kwoty robią ogromne wrażenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Z życia wzięte. Mąż podarował mi na urodziny pralkę. Już wiem, w jaki sposób mu się zrewanżuję

O tym się mówi: Była partnerka Matthew Perry'ego zabrała głos na temat jego niespodziewanego odejścia. "Jest wiele rzeczy, które mi nie pasują"