Jak informuje portal "Pudelek", Magdalena C. jest kolejną gwiazdą, która będzie musiała się zmierzyć z prokuratorskimi zarzutami. Aktorka podejrzewana jest o nielegalne promowanie alkoholi. Zawiadomienie w sprawie miał złożyć działacz społeczny Jan Śpiewak.

Ciemne chmury zawisły nad głową Magdy Cieleckiej

Polska Agencja Prasowa donosi, że Magdalena C. miała usłyszeć w prokuraturze zarzut reklamowania swoim wizerunkiem wysokoprocentowego napoju alkoholowego w mediach społecznościowych. Czyn ten jest zagrożony karą grzywny, która może wynieść od 10 do nawet 500 tysięcy złotych.

Informacje o postawienie C. zarzutów potwierdził przedstawiciel warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

" W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że w okresie czerwca do sierpnia 2023 roku, wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook" - wskazywał prokurator Szymon Bann.

Cielecka odmówiła składania zeznań

Z relacji Banna wynika, że aktorka nie zdecydowała się skorzystać z przysługującego jej prawa do nieskładania zeznań. Sprawę przeciwko Magdalenie C. wszczęto po tym, jak do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Miał je złożyć kontrowersyjny działacz społeczny Jan Śpiewak. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Śpiewak podejmuje walkę z nielegalnymi reklamami alkoholu, jakie gwiazdy zamieszczają w mediach społecznościowych.

Poproszony o komentarz Jan Śpiewak, nie krył radości z takiego obrotu spraw. Stwierdził, że pieniądze, które aktorka zarobiła na "kryminalnym procederze" będzie musiała oddać po zasądzonej karze. Przypomniał też, że Magdalena C. sama doświadczyła zgubnego wpływu alkoholu, dorastając z ojcem alkoholikiem, ale jak stwierdził, nie powstrzymało jej to przed reklamowaniem wysokoprocentowych trunków.

Jan Śpiewak/YouTube @Onet

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Katechetka postanowiła zachęcić dzieci do wzięcia udziału w lekcjach religii. Rodzice nie kryją oburzenia sposobem, jaki wybrała

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie żyje pięciomiesięczne niemowlę. Prokuratura stawia pierwsze zarzuty. Co śledczy ustalili do tej pory

O tym się mówi: Neo-Nówka skomentowała zamieszanie wokół polskich wiz. Artyści nie mają wątpliwości, ich skecz był proroczy