Jak przypomina portal "Pudelek", w ostatnim czasie w Polsce zmarła kolejna ciężarna kobieta, w przypadku której zwlekano z terminacją ciąży. Do historii pani Dorot postanowiła odnieść się Tatiana Okupnik. Piosenkarka zdecydowała się podzielić własną dramatyczną historią.

Kolejna ciężarna zmarła

Przed kilkoma dniami dowiedzieliśmy się o śmierci ciężarnej pani Doroty, która zmarła w nowotarskim szpitalu wskutek wstrząsu septycznego. Kobieta trafiła do szpitala w 20. tygodniu ciąży. Jak przekazuje rodzina kobiety, zgłosiła się ona do placówki, bo doszło u niej do bezwodzia. Lekarze nie zdecydowali się zakończyć ciąży.

Dramat kolejnej ciężarnej, która straciła życie, budzi ogromne emocje, także wśród celebrytów. Piosenkarka nie tylko nie kryła oburzenia sytuacją, w jakiej znajdują się dziś Polki. Artystka nie ma wątpliwości, że od kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego i wprowadzeniu rejestru ciąż toczy się w polskich szpitalach gra "na kogo wypadnie na tego bęc".

Tatiana Okupnik/YouTube  @TATIANA OKUPNIK
Tatiana Okupnik/YouTube @TATIANA OKUPNIK
Tatiana Okupnik/YouTube @TATIANA OKUPNIK

Poruszająca historia

Okupnik zdecydowała się opowiedzieć o dramacie, którego sama doświadczyła. Jak przyznała, zaszła w ciążę już po wspomnianym wyroku. Lekarz prowadzący rozpoznał u niej poronienie chybione. Jest to sytuacja, w której dochodzi do obumarcia płodu, który pozostaje w macicy. Piosenkarka przyznała, że miała szczęście, bo jej lekarka monitorowała sytuację.

Choć początkowo lekarka postanowiła dać organizmowi czas na poradzenie sobie z sytuacją, w końcu zdecydowała o pilnym skierowaniu Tatiany Okupnik do szpitala.

"Personel podkreślał, że musi dokładnie udokumentować przypadek. Mówili o atmosferze, która nie pomaga w pracy, mówili o rejestrze ciąż, mówili o chorych zapowiedziach inwigilowania pacjentek, ale zajęli się mną, bo byłam w potrzebie i byłam w szpitalu!" - relacjonowała piosenkarka, dodając, że ona miała to szczęście, że mogła wrócić do dzieci.

Cały wpis Tatiany Okupnik znajdziecie poniżej.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Poruszające wieści dla wszystkich fanów polskiej muzyki. Nie ma już wśród nas członka jednego z największych zespołów rockowych. Artysta miał 69 lat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W życiu Władysława Balickiego pojawiła się nowa kobieta. Ona także brała udział w programie "Sanatorium miłości"

O tym się mówi: Maciej Kurzajewski nie spodziewał się tego po dawnej koleżance z TVP. Dziennikarka nie miała litości dla prezentera „Pnś”. Padły niezwykle mocne słowa