Jak przypomina portal "Goniec", Franciszek Pieczka zmarł 23 września ubiegłego roku. Artysta odszedł w wieku 94 lat. Na jego koncie jest wiele znakomitych ról teatralnych, filmowych i serialowych. Okazuje się, że fani talentu Pieczki będą mieli okazję zobaczyć film, w którym artysta zagrał swoją ostatnią rolę. Udało się bowiem znaleźć fundusze na dokończenie projektu. Poznajcie szczegóły!

Ogromny dorobek artystyczny Franciszka Pieczki

Franciszek Pieczka debiutował w filmie Andrzeja Wajdy "Pokolenie". Dość szybko talent aktora został dostrzeżony przez innych twórców, którzy chętnie składali mu kolejne propozycje. W dorobku artystycznym Pieczka ma ponad 100 ról w różnych produkcjach srebrnego ekranu.

Szeroka publiczność z pewnością pamięta jego rolę w "Czterech pancernych i psie", gdzie wcielał się w postać Gustlika, a także rolę Stacha Japycza w "Ranczu". Fanów talentu Franciszka Pieczki, którzy chętnie wracają do jego aktorskich kreacji, z pewnością ucieszy fakt, że będziemy mieli okazję zobaczyć jego ostatni występ.

Franciszek Pieczka / YouTube: Polskie Radio
Franciszek Pieczka / YouTube: Polskie Radio
Franciszek Pieczka / YouTube: Polskie Radio

Najnowszy film Franciszka Pieczki

Ostatnią rolą Franciszka Pieczki była ta, zagrana w filmie jego wnuczki. Obraz noszący tytuł "Hańba". W listopadzie ubiegłego roku twórcy projektu poinformowali, że potrzebują środków na jego dokończenie. Teraz już wiadomo, że pieniądze udało się zebrać i film został ukończony.

Wnuczka Franciszka Pieczki zdradziła, że film "Hańba", w którym wystąpił jej dziadek, został zgłoszony do krakowskiego festiwalu filmowego i czeka na informację, czy się do niego zaklasyfikował. Alicja Pieczka dodała, że rozważają także zgłoszenie na Festiwal Polskich Filmów w Chicago.

Jesteście ciekawi tej produkcji?

To też może cię zainteresować: Tomasz Lis zdecydował się na zaskakujący zakup. Dziennikarz nie ukrywa, że jest przygotowany na najgorsze. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Ja z rodziną przejdę do ciebie, a ty z córką do mnie". Sąsiadka postanowiła za nas

O tym się mówi: Nowe informacje w sprawie zdarzeń w Chodzieży. Sąsiedzi opowiedzieli, jak zapamiętali sprawcę