Jak informuje portal "Lelum", zmarł Harry Belafonte. Artysta, przy którego muzyce bawili się ludzie na całym świecie, odszedł nagle w wieku 96 lat. Był nie tylko piosenkarzem, autorem tekstów i aktorem. Aktywnie angażował się również w walkę na rzecz praw obywatelskich osób czarnoskórych w Ameryce.

Zmarł Harry Belafonte

We wtorek 25 kwietnia bieżącego roku w wieku 96 lat zmarł amerykański artysta Harry Belafonte. Z informacji przekazanych przez rzecznika firmy reprezentującej piosenkarza wynika, że przyczyną śmierci była niewydolność krążeniowa. Ciało artysty znaleziono w jego manhattańskiej posiadłości.

Pozostawił po sobie ogromny dorobek, który obejmuje nie tylko muzykę, ale także inne dziedziny sztuki i walkę o prawa osób czarnoskórych.

Kim był Harry Belafonte?

Harold George Belafonte Jr. przyszedł na świat 1 marca 1927 roku w nowojorskim Harlemie, choć dzieciństwo spędził na Jamajce. Odbył służbę w marynarce wojennej, po której zakończeniu zdecydował się na udział w cieszących się sławą warsztatach teatralnych Erwina Piscatora, w których brali udział również Marlon Brando, czy Tony Curtis.

Na czesne zarabiał, występując w nowojorskich klubach, w których śpiewał. W 1953 roku zaczął swoją przygodę z Brodway'em. Został nagrodzony nagrodą Tony za najlepszą męską rolę drugoplanową.

Trzy lata później wydał pierwszy album zatytułowany "Calypso". Krążek dotarł na pierwsze miejsce listy tygodnika "Bilborda". Sukces otworzył mu drzwi do najbardziej ekskluzywnych lokali w Stanach Zjednoczonych, w których nie mógł występować choćby Louis Armstrong.

W latach 60. ubiegłego wieku aktywnie włączył się w walkę o prawa u boku Martina Luthera Kinga.

Zmarł we wtorek 25 kwietnia bieżącego roku.

To też może cię zainteresować: Smutne wieści dla wszystkich fanów polskiego kina i teatru. Nie ma już wśród nas znanego i lubianego aktora. Odszedł w wieku 94 lat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebywałe odkrycie Sióstr Franciszkanek. Zakonnice natychmiast zaopiekowały się maleńkim dzieckiem. Malec trafił do okna życia bez żadnych rzeczy

O tym się mówi: Wzrosła wysokość jednego z dodatków wypłacanych przez ZUS. Do wzięcia jest ponad 550 złotych. Komu przysługują pieniądze