Jak przypomina portal "Pudelek", większość gwiazd obecnych na polskiej scenie muzycznej od dekad, nie może pochwalić się wysokimi emeryturami. Choć przez lata zarabiali na swoich występach krocie, w jesieni życia dostają z ZUS grosze. Do tego grona zalicza się między innymi Krzysztof Cugowski. Ile wynosi świadczenie muzyka?

Emerytury gwiazd

Emerytury gwiazd od lat budzą wiele emocji. Nie brakuje artystów, którzy narzekają na wysokość swojego świadczenia, skarżąc się, że z głodowych emerytur nie da się wyżyć. Na swoją emeryturę skarżyła się między innymi Maryla Rodowicz, która nadal koncentruje, żeby móc żyć na poziomie, do którego przywykła.

Także Krzysztof Cugowski nie ma powodów do zadowolenia. Piosenkarz w 2010 roku w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że przechodząc na emeryturę, otrzymywał zaledwie 570 złotych miesięcznie. Muzyk podkreślał, że nie ma o to do nikogo pretensji, ale zwrócił uwagę na to, że problem ten dotyka nie tylko jego, ale wielu osób z jego otoczenia.

Podkreślił, że niskie emerytury muzyków to wynik pracy na umowach zleceniach i całego systemu z tym związanego. Dodał również, że mimo niskiego świadczenia sobie poradzi, bo będzie w dalszym ciągu koncertował i występował, zdobywając w ten sposób środki na utrzymanie.

Emerytura Cugowskiego stale rośnie

W 2018 roku Krzysztof Cugowski przyznał, że wypłacane mu świadczenie wzrosło i przekroczyło kwotę 1000 zł. Zapewnił również, że udało mu się zgromadzić oszczędności, dzięki czemu nie będzie musiał prosić dzieci o wsparcie finansowe. Niestety w czasie epidemii koronawirusa Cugowski nieco zmienił ton.

Przyznał, że oszczędności wystarczy mu jedynie na rok, dwa bez grania koncertów. "Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych" - powiedział w rozmowie z portalem "Pomponik".

Wraz z końcem obostrzeń obowiązujących w związku z epidemią koronawirusa, Cugowski wrócił do koncertowania i jasno deklaruje, że niska emerytura zmusza go do tego, żeby "koncertować aż do śmierci". Jak donosi "Super Express" obecnie świadczenie emerytalne piosenkarza sięga nawet 1722 zł.

Co sądzicie na temat emerytur gwiazd?

To też może cię zainteresować: Brak tego dokumentu może się okazać wyjątkowo kosztowny. Kara może wynieść nawet 5 tysięcy złotych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Moja przyjaciółka wiedziała o mojej sytuacji finansowej. Mimo to, zawstydziła mnie przy wszystkich

O tym się mówi: Anna Walter zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące Tomasza Komendy. Opowiedziała o momencie, w którym ich relacja zaczęła się psuć