Jak przypomina portal "Pomponik", 14 marca obchodziliśmy 43. rocznicę katastrofy lotniczej, w której zginęła Anna Jantar. Ta tragiczna data jest ważna nie tylko dla bliskich piosenkarki, ale także dla rzeszy jej wiernych fanów, których pomimo upływu lat, wciąż jest wielu. O tym, jak wiele osób pamięta o Jantar, świadczy najwymowniej jej grób.

Feralny lot

Anna Jantar była jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jej utwory nucą kolejne pokolenia, choć jej głos ucichł 14 marca 1980 roku. Artystka wracała z występów w Stanach Zjednoczonych. Leciała samolotem "Mikołaj Kopernik", który rozbił się pod lotniskiem Okęciem.

Zginęła cała 10 osobowa załoga lotu, a także 77 pasażerów obecnych na pokładzie. Do płyty lotniska maszynie zabrakło zaledwie 950 metrów. Pogrzeb artystki odbył się 25 marca 1980 roku. Uroczystości żałobne zaczęły się od mszy odprawionej w kościele św. Marii Magdaleny w Warszawie. Piosenkarkę żegnały tłumy. Szacuje się, że było to około 40 tysięcy osób.

Szczątki piosenkarki spoczęły w mogile na cmentarzu Wawrzyszewskim. Na ciemnej płycie nagrobnej znajduje się nazwisko "Anna Jantar Kukulska", obok znalazło się nazwisko jej męża Jarosława Kukulskiego, który zmarł w 2010 roku.

Anna Jantar/Youtube @Retro-Introspekcja
Anna Jantar/Youtube @Retro-Introspekcja
Anna Jantar/Youtube @Retro-Introspekcja

Pamięć i niepamięć

Grób Anny Jantar odwiedzają nie tylko jej najbliżsi, ale także tłumy pamiętających o niej fanów. Na jej grobie nie tylko w rocznicę śmierci palą się znicze, a we flakonie pojawiają się przepiękne świeże kwiaty. Aktualne zdjęcia mogiły znajdziecie tutaj.

Natalis Kukulska w chwili śmierci swojej mamy miała zaledwie 4 lata. Jak przyznaje, nie ma zbyt wielu wspomnień związanych z mamą. Dodała, że pamięta, jak wyglądała, choć jednocześnie dodała, że nie ma pewności, czy to "pamięć oparta o zdjęcia, czy o realne wspomnienia".

Grób Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego/YouTube @Kathy Lloyd
Grób Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego/YouTube @Kathy Lloyd
Grób Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego/YouTube @Kathy Lloyd

A wy, nucicie jeszcze piosenki Anny Jantar?

To też może cię zainteresować: Anna Jantar w chwili katastrofy miała przy sobie wyjątkowy list. Jego autorem był jej mąż. Po latach ujawniono jego treść

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Te znaki zodiaku będą mieć szczęście w kwietniu. Dla niektórych będzie to czas pozytywnych zmian, dla innych czas na nowe wyzwania i możliwości

O tym się mówi: Odszedł popularny polski aktor. Miał zaledwie 38 lat. Fani nie kryją smutku