Jak przypomina portal "Pomponik", Emilian Kamiński zmarł w grudniu ubiegłego roku. Był to olbrzymi wstrząs nie tylko dla jego najbliższych, czy współpracowników z Teatru Kamienica, ale także dla wszystkich fanów jego talentu. Aktor pozostawił po sobie ostatnią wolę, którą zaczęła wypełniać jego żona Justyna Sieńczyłło przy wsparciu ich syna Kajetana. Co teraz dzieje się w ukochanym teatrze Emiliana Kamińskiego?

Pomimo choroby pracował

Emilian Kamiński zmagał się z poważną chorobą płuc. Jego stan był na tyle poważny, że musiał się poddać operacji. Dzięki zabiegowi był w stanie wrócić do wykonywania aktywności zawodowej i w miarę normalnego życia.

Ledwie kilka miesięcy przed śmiercią zapewniał, że jeszcze nie jest z nim tak źle. Zapraszał też do stawienia się w Teatrze Kamienica, żeby móc się przekonać o tym na własne oczy. Niestety ostatecznie przegrał walkę z chorobą, pozostawiając po sobie zrozpaczoną rodzinę, przyjaciół współpracowników i sympatyków jego talentu.

O tym, jak wiele osób go ceniło i szanowało, świadczyły tłumy, jakie żegnały go na cmentarzu. W trakcie ostatniego pożegnania Kajetan Kamiński zdradził, że pewnego wieczora jego tata przyszedł do jego pokoju i powiedział: "Synku, ja nie dożyję pięciu lat. Ty musisz pomóc mi z teatrem. Musisz służyć ludziom".

Emilian Kamiński/YouTube @TVP Info
Emilian Kamiński/YouTube @TVP Info
Emilian Kamiński/YouTube @TVP Info

Służąc ludziom

Bliscy Kamińskiego świadomi tego, jak kochał on stworzony przez siebie teatr, od razu zabrali się do pracy. W styczniu tego roku żona zmarłego aktora przejęła po nim stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Kamienica. Kajetan został menadżerem placówki.

"Kajetan całe serce oddaje teatrowi jak jego tata. Ostatnio spędza noce w teatrze. Zupełnie tak jak kiedyś robił Emilian" - zdradził w rozmowie z "Rewią" jeden z pracowników placówki.

Dumy z postawy syna nie kryje również sama Justyna Sieńczyłło, która dostrzega w swoim synu wiele z jego taty. "Potrafi pracować tak intensywnie jak Emilian i też nawet czasami nocuje w teatrze. Zajmuje się wszystkim: od sprzętów po gastronomię i finanse" - powiedziała aktorka.

Justyna Sieńczyłło, Kajetan Kamiński/YouTube @Wiadomości o Celebrytach
Justyna Sieńczyłło, Kajetan Kamiński/YouTube @Wiadomości o Celebrytach
Justyna Sieńczyłło, Kajetan Kamiński/YouTube @Wiadomości o Celebrytach

Zdarzyło się wam odwiedzić Teatr Kamienica po odejściu jego założyciela?

To też może cię zainteresować: Marcin Hakiel skonfrontował się z medialnymi doniesieniami. Zdradził, czy spotkanie z Maciejem Kurzajewskim faktycznie miało miejsce

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Podczas operacji kobieta przeszła na "drugą stronę". Opowiedziała, co ją tam spotkało

O tym się mówi: Anna Jantar w chwili katastrofy miała przy sobie wyjątkowy list. Jego autorem był jej mąż. Po latach ujawniono jego treść