Jak informuje portal "Interia", zmarł Leonard Pietraszak, wybitny aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Artysta odszedł w wieku 86. lat, o czym poinformował prezes Związku Artystów Scen Polskich.

Nie żyje Leonard Pietraszak

Krzysztof Szuster prezes ZASP przekazał niezwykle przykre informacje. W wieku 86. lat zmarł Leonard Pietraszek. Szuster wspomina go nie tylko jako wybitnego artystę, ale przede wszystkim, jako "dobrego człowieka", który zawsze był skory do niesienia pomocy innym, z życzliwością i zrozumieniem podchodząc do każdego, z kim się zetknął.

W jego dorobku znajduje się wiele ról, od tych epizodycznych do tych znaczących. Jednymi z ról, które przyniosły mu największą rozpoznawalność, były występy w "Czarnych chmurach", gdzie wcielał się w postać Dowgira, a także w "Czterdziestolatku", gdzie zagrał doktora Karola Stelmacha.

Kim był Leonard Pietraszak?

Leonard Pietraszak przyszedł na świat 6 listopada 1936 roku w Bydgoszczy. To właśnie w tym miejscu spędził dzieciństwo. Jako młody człowiek wcale nie planował wiązać swojej przyszłości ze sceną i aktorstwem. Marzyła mu się kariera komentatora sportowego. Pasjonował go boks, który sam trenował.

Wybierając studia, zdecydował się na chemię. Ostatecznie jednak los skierował go ku aktorstwu. Zaczął od ról epizodycznych w takich produkcjach jak: "Zezowate szczęście", "Cafe pod Minogą" i "Awantura o Basię".

Popularność i rozpoznawalność przyniosła mu jednak dopiero rola Dowgirda w "Czarnych chmurach". Jak sam przyznawał, obawiał się, że już na zawsze pozostanie zaszufladkowany w tej roli i wtedy przyszło wybawienie w postaci roli w "Czterdziestolatku". Zagrał tam doktora Karola Stelmacha, który był przyjacielem głównego bohatera serialu.

Leonard Pietraszak/YouTube @Miasto Bydgoszcz
Leonard Pietraszak/YouTube @Miasto Bydgoszcz
Leonard Pietraszak/YouTube @Miasto Bydgoszcz

Rodzinie, bliskim, przyjaciołom i fanom Leonarda Pietraszaka składamy najszczersze kondolencje.

To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz nie przebierała w słowach. Skrytykowała TVP i polityków obecnej władzy. Czy podzieli los Michała Szpaka i Andrzeja Piasecznego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiadomo, na jaką emeryturę może liczyć Aleksander Kwaśniewski. Dla wielu osób taka kwota, to tylko marzenie

O tym się mówi: Doda nie kryła oburzenia. Piosenkarka nie przebierała w słowach. Co tak bardzo zbulwersowało artystkę