Jak przypomina portal "Super Express", Elżbieta Zającówna miała na swoim koncie wiele ról, którymi zdobyła sympatię widzów. Niespodziewanie aktorka zdecydowała się porzucić karierę aktorską i zniknąć z polskiego show-biznesu. Okazuje się, że Zającówna mierzy się z poważną chorobą. Co jej dolega?

Porzuciła aktorstwo

Choć Elżbieta Zającówna nie mogła narzekać na brak ofert i sympatii widzów, to zdecydowała się porzucić aktorstwo. Okazuje się, że jednym z głównych powodów takiej decyzji, było pogorszenie się jej stanu zdrowia. U aktorki zdiagnozowano chorobę Von Willebranda. Jest to schorzenie związane z zaburzeniem krzepliwości krwi.

Objawem choroby są długotrwałe krwotoki. Walka z nieuleczalną chorobą sprawiła, że aktorka postanowiła się skoncentrować się na tym, co jest najważniejsze. "Powiedziałam sobie, że nie będę umierać na scenie" - zdradziła w wywiadzie udzielonym "Vivie".

Elżbieta Zającówna/YouTube @Paula Rodak
Elżbieta Zającówna/YouTube @Paula Rodak
Elżbieta Zającówna/YouTube @Paula Rodak

Nie marzyła o aktorstwie

Okazuje się, że Elżbieta Zającówna nigdy nie marzyła o aktorstwie. Jak sama przyznała, bardziej ciągnęło ją do sportu. Miała to w genach, bo jej mama była siatkarką. Zającówna przyznała, że pociągało ją wiele dyscyplin, w tym lekkoatletyka, piłka ręczna i piłka siatkowa. W każdej z nich czuła się dobrze.

Chciała zdawać na Akademię Wychowania Fizycznego i to właśnie w trakcie badań lekarskich obowiązkowych w procesie rekrutacji, potwierdzono u niej chorobę Von Willebranda. Musiała zrezygnować z marzeń o sporcie, bo każda kontuzja niosła ze sobą zbyt duże ryzyko.

Elżbieta Zającówna/YouTube @Paula Rodak
Elżbieta Zającówna/YouTube @Paula Rodak
Elżbieta Zającówna/YouTube @Paula Rodak

Wtedy pojawił się pomysł na aktorstwo. Zającówna dostała się do Akademii Sztuk Teatralnych już przy pierwszym podejściu, co nie każdemu się udaje. Po latach zdecydowała się porzucić aktorstwo.

Która z ról Elżbiety Zającówny najmocniej zapadła wam w pamięć?

To też może cię zainteresować: Dominika Gwit podziękowała fanom za olbrzymie wsparcie w czasie ciąży. Do wpisu dołączyła urocze zdjęcie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maryla Rodowicz szczerze o swoich relacjach z Beatą Kozidrak. Mało kto spodziewał się takich słów

O tym się mówi: Płacisz gotówką, musisz pamiętać o obowiązującym limicie. Po zmianach będzie jeszcze niższy